Košarka

Molimo in upamo, da se bo mož v dresu s številko 7 vrnil

Najboljši košarkar pete tekme finala NBA Jimmy Butler je povedal, da bo moral biti Miami še boljši, kot je bil v današnji zmagi.
V odsotnosti Gorana Dragića je prvi mož Miamija Jimmy Butler v finalni seriji NBA prevzel še večje breme na svoj hrbet. FOTO: Sam Greenwood/AFP
STA, G. N.
10. 10. 2020 | 07:15
2:47
Košarkarji Miami Heat so s tesno zmago 111:108 na peti tekmi podaljšali finale lige NBA proti Los Angeles Lakers. Za Miami, ki je znova igral brez poškodovanega slovenskega organizatorja igre Gorana Dragića, je s trojnim dvojčkom blestel Jimmy Butler.

Miami je vodil večji del srečanja, 10 minut pred koncem za 11 točk (93:82).

A tako kot v zaključku prvega polčasa je Jamesu in soigralcem tudi v zadnjih minutah uspelo izničiti zaostanek in Miami potisniti na rob prepada. V zadnji četrtini so s serijo 15:3 šest minut pred koncem prišli v vodstvo s 97:96.

Dokončni padec vročice je preprečil neumorni Butler, ki je s šestimi točkami v zadnjih dveh minutah igre zaokrožil že drugo vrhunsko predstavo tega dvoboja. Že na tretji tekmi je s trojnim dvojčkom Miami popeljal do zmage.

V ključnih trenutkih tri minute pred koncem ob vodstvu Lakers z 99:98 je z blokado Jamesa in nato še ukradeno žogo ključno prispeval tudi v obrambi. V naslednji napadalni akciji je nato podal Duncanu Robinsonu pri metu za tri točke.

Ne le v napadu, Jimmy Butler se je odlikoval tudi v obrambnih akcijah. Takole je ukradel žogo Anthonyju Davisu. FOTO: Kim Klement/USA TODAY Sports

»Igrali smo trdo, žoga je krožila in priborili smo si zasluženo zmago. Zdaj se moramo spočiti in pripraviti na naslednjo tekmo, kjer bo treba igrati še bolje,« je v prvi izjavi po tekmi dejal Butler.

Miami je tudi tokrat zaradi poškodbe tetive v loku stopala igral brez Ljubljančana Dragića. Njegov nastop na šesti tekmi v noči na ponedeljek je vprašljiv, po koncu pete tekme pa je nanj spomnil Butler. »Molimo in upamo, da se bo lahko mož v dresu s številko 7 vrnil. To si tudi on zelo želi.«

V odsotnosti Dragića je v ospredje s 26 točkami ob sedmih zadetih trojkah iz 13 poskusov stopil Robinson.

»Duncan je bil izjemen, pokazal je svoje znanje. To si želimo od njega,« je še dodal Butler.

Na drugi strani je bil ob Jamesu z 28 točkami in 12 skoki drugi najučinkovitejši igralec jezernikov znova Anthony Davis, ki pa je v zaključku tekme vidno šepal zaradi poškodbe pete.