Košarka

Luka Dončić povsem blizu novemu trojnemu dvojčku

Košarkarji Dallasa so izgubili napeto tekmo lige NBA v Milwaukeeju, nov izziv sledi v nedeljo zvečer.
Luka Dončić se je spet približal trojnemu dvojčku. FOTO: Nick Monroe/Usa Today Sports
F. T.
16. 1. 2021 | 06:15
16. 1. 2021 | 06:46
2:02
Košarkarji Dallasa so izgubili napeto tekmo lige NBA v Milwaukeeju s 109:112, čeprav so imeli v končnici tudi možnosti za zmago. Gostje so nazadnje vodili v 46. minuti dvoboja (103:105), zadnji koš zanje pa je dosegel Luka Dončić za znižanje zaostanka na 111:109.

Slovenski as Dončić je zbral 28 točk (za dve 11:17, za tri 1:7, prosti meti 3:7), 9 skokov, 13 podaj in 4 osebne napake v 35 minutah igre, Tim Hardaway je v ekipo Dallasa dodal 22 točk, Kristaps Porzingis pa 15 točk in 10 skokov.

Pri zmagovalcih je bil pričakovano prvi strelec derbija grški zvezdnik Giannis Antetokounmpo, ki je primaknil k uspešnemu večeru gostiteljev 34 točk, 9 skokov in eno asistenco v 30 minutah igre, Khris Middleton je dodal 25 točk.

Tako Milwaukee na vzhodu kot Dallas na zahodu se nahajata v območju, ki prinaša nastop v letošnji končnici lige NBA. Dallas bo igral naslednjo tekmo v nedeljo zvečer (21.00) proti Chicagu, Miami, čigar majico nosi Goran Dragić, pa prav tako v nedeljo po našem času, toda 19 ur prej proti Detroitu. Denver (Vlatko Čančar) čaka naslednji izziv v ponedeljek ob 2. uri.