Košarka

Luka Dončić in Goran Dragić trčila ob neprebojni zid

Dallas je ob Dončićevih 26 točkah izgubil drugi teksaški derbi s Houstonom, Miami pa je z Dragićevimi 19 točkami izgubil pri zvezdniškem Brooklynu.
Glava je hotela, roke in noge pač ne. Dallasovi košarkarji s še vedno solidnim Luko Dončićem v ospredju niso bili kos Houstonu le 24 ur po zmagi v San Antoniu. FOTO: Ronald Martinez/AFP
G. N.
24. 1. 2021 | 07:07
24. 1. 2021 | 07:12
3:20
Peklenski ritem je terjal davek. Slovenski dvojec zvezdnikov v NBA Luka Dončić, Goran Dragić je z Dallasom in Miamijem ostal praznih rok v davišnjih tekmah.

Dallas je ob za odtenek slabši Dončićevi predstavi brez dvojnega dvojčka doma izgubil drugi teksaški derbi s Houstonom s 108:133, Miamiju pa je pri zvezdniškem Brooklynu v lovu za zaostankom zmanjkalo časa – 124:128.

Houston je bil od prve minute gospodar na parketu in je na varni razdalji držal gostitelje, ki so zagrozili le na začetku drugega polčasa. Približali so se na tri točke zaostanka 71:74. S tremi zaporednimi trojkami se je odzval DeMarcus Cousins in Houston je znova ušel.

Dončić je v prvem polčasu dosegel 20 od svojih 26 točk. V zadnji četrtini ni več stopil na parket, potem ko je v tej četrtini dosegel še šest točk. Vso tekmo je na klopi presedel tudi Kristaps Porzingis, saj trener Rick Carlisle ni tvegal morebitne Latvijčeve poškodbe. Dve tekmi v razmaku 24 ur bi bile za njegova krhka kolena preveč.

Goran Dragić se je prvič po prestopu Jamesa Hardna v Brooklyn soočil z najznamenitejšim NBA bradačem in zvezdniškim Brooklynom. FOTO:Vincent Carchietta/Usa Today Sports

Miami prehitela sirena

Miami je v tesni končni zatresel Brooklyn, ki je šel v zadnjo četrtino s 14 točkami prednosti. Miami je bil nepopustljiv, a za zmago le prekratek. Kevin Durant je za zmagovalce dosegel 31 točk, Bam Adebayo pa kar 41 za poražence. Nekdanji kapetan slovenske reprezentance Dragić se je izkazal z 19 točkami.

Curry prehitel Millerja

Utah je zlahka premagal Golden State s 127:108, delček slavja je ukradel zvezdnik moštva iz San Francisca Steph Curry. Na začetku drugega polčasa je v svoji v 715. tekmi v NBA zadel 2561. trojko, s čimer je na drugem mestu na večni lestvici prehitel Reggieja Millerja. Pred njim je le še Ray Allen, ki je dosegel 2973 trojk. Curry v povprečju dosega 4,1 trojke na tekmo, zato bi lahko že v naslednji sezoni 32-letni Curry zavzel vrh.

Stephen Curry je dosegel 2561. trojko in na večni lestvici najboljši strelcev za tri točke prehitel Reggieja Millerja. Pred njim je le še Ray Allen. FOTO: Thearon W. Henderson/AFP

Izidi lige NBA

Brooklyn : Miami 128:124 (Durant 31, Irving 28, Harris 23, Harden 12, Green 11; Adebayo 41, Dragić 19, skok in 7 podaj v 31 minutah, Nunn in Robinson po 18).
Dallas : Houston 108:133 (Dončić 26, 5 skokov in 8 podaj v 29 minutah), Marjanović in Hardaway po 15, Burke 13; Gordon 33, Cousins 28 in 17 skokov, Nwaba 18).
Detroit : Philadelphia 110:114 (Ellington 17, Mihaljuk 15; Embiid 33 in 14 skokov, Simmons 20).
Minnesota : New Orleans 120:110 (Reid 20, Edwards 18, Vanderbilt, Beasley in Edwards po 16; Ingram 30, Bledsoe 28).
Utah : Golden State 127:108 (Mitchell 23, Conley 17; Curry 24, Wiseman 15).
Chicago : LA Lakers 90:101 (LaVine 21, White 14; Davis 37, James 17 in 11 skokov).
Phoenix : Denver 112:120 – po dveh podaljških (Paul in Crowder po 21, Johnson 19; Jokić 29 in 22 skokov, Murray 26, Vlatko Čančar ni igral).