Košarka

Luka Dončić do trojnega dvojčka, Dallas do devetega poraza

Cleveland je pred 19.022 gledalci v dvorani American Airlines končal niz šestih zaporednih porazov v medsebojnih dvobojih z visoko zmago.
Luka Dončić je bil proti Clevelandu z naskokom najboljši posameznik pri Dallasu, ki pa je kot moštvo pogrnil na celi črti. FOTO: Ken Blaze/Usa Today Sports
G. N.
30. 11. 2021 | 05:46
30. 11. 2021 | 10:44
2:10

Niti trojni dvojček Luke Dončića (25 točk, 10 skokov in 10 asistenc) Dallasu ni bil dovolj za zmago. Cleveland je bil ob popolnoma razglašenimi Teksašani prepričljivo boljši s 114:96. Dončić je v 33 minutah zadel še sedem trojk ob enajstih metih.

Ljubljančan je ob zaostanku 30 točk (72:102) odšel z igrišča že osem minut pred koncem. Rezervisti so celo omilili visok poraz.

Cleveland je pred tem izgubil šest zaporednih tekem proti Dallasu.

Uvodne minute niso kazale na Dallasov polom. Luka Dončić je začel v velikem slogu z dvema trojkama, kmalu je zadel še trojko za vodstvo z 19:14, nato pa se je ustavilo. Cleveland je z delnim izidom 16:4 prišel do preobrata (23:30), v katerem se je razigral Kevin Love z nizom sedmih točk – skupaj je sicer dosegel le 10 točk – in do konca tekme je le še stopnjeval ritem ter Dallasu ni dopustil, da bi se vrnil v igro.

Dončićev osebni rekord je osem trojk, kar mu je v ligi NBA uspelo dvakrat. Pri metu z razdalje so zatajili soigralci, ki so zadeli le štiri trojke iz 28 poskusov.

"Več kot očitno je bil Allen ključ do njihove zmage. Celotna ekipa Clevelanda je odigrala odlično, sami pa se moramo naučiti brzdati živce. Tudi igro v obrambi moramo izboljšati," je bil po tekmi jasen 22-letni Ljubljančan.

Reggie Bullock, Moses Brown (9) in Jalen Brunson (13) so drugi polčas le nemo opazovali Clevelandov šov. FOTO: Jerome Miron/Usa Today Sports

Pri Clevelandu sta bila najboljša strelca Jarrett Allen z 28 točkami (14 skokov) in Finec Lauri Markkanen s 24 točkami (8 skokov). Tretji najboljši Dallasov strelec je bil Dorian Finney-Smith s 14 točkami.

Vlatko Čančar je pri Denverjevi zmagi proti Miamiju s 120:111 igral štiri minute in ni dosegel točke.