Košarka

Olimpija brez težav prek Borca, Krka potopila mornarje

Košarkarji Cedevite Olimpije so dobili tudi drugo tekmo v ligi ABA, premagali so Borac v Čačku s 85:76. Krka z izjemnim Stipčevićem potopila Mornar.
Jaka Blažič (z žogo) se je z zmaji veselil druge zaporedne zmage v ligi Aba. FOTO: Aba
P. Z., J. K., STA
2. 10. 2021 | 19:43
3. 10. 2021 | 23:41
3:05
Ljubljanski košarkarji so dosegli drugo zmago v regionalnem tekmovanju. Po uvodni visoki zmagi nad tekmeci iz Novega mesta z 88:56 so v nedeljo brez posebnih težav slavili tudi v Čačku in se zavihteli na vrh lestvice. Do četrte minute je bila tekma izenačena, nato pa so vajeti igre v svoje roke vzeli izbranci ljubljanskega trenerja Jurice Golemca. Po izidu 9:9 so gostitelje zasenčili v vseh elementih igre in prvo četrtino zaključili z vodstvom s 24:12, najvišjo prednost v prvi polovici dvoboja pa so imeli v 17. minuti, ko je bilo 40:25.

Zmaji so slabo odprli drugi polčas in gostiteljem dovolili, da so se jim v 23. minuti približali na štiri točke zaostanka (46:42). Nato so znova zaigrali resno in odgovorno ter po delnem izidu 11:0 tri minute kasneje povedli s 57:42, ob koncu zadnje četrtine pa si priigrali tudi najvišje vodstvo na tekmi (68:48) ter tako razrešili vse dvome o zmagi. V ljubljanski ekipi sta bila najbolj učinkovita Jacob Pullen s 23 in Melvin Ejim z 18 točkami, medtem ko je Zach Auguste 14 točkam dodal še 12 skokov. Ljubljanska zasedba bo naslednjo tekmo v tem regionalnem tekmovanju igrala 11. oktobra, ko bo gostila FMP.

Rok Stipčević je blestel v dresu Krke. FOTO: Aba

Košarkarji Krke so v 2. kolu premagali Mornar z 89:80 (25:28, 45:38, 66:54). Novomeščani so do zmage prišli po zaslugi odličnega meta za tri točke, pri katerem je prednjačil Rok Stipčević, ki je dosegel 33 točk ob metu 9:10 za tri točke.

Krka je skupno zadela 14 trojk iz 21 poskusov in dobila skok z 31:18, imela pa več kot 55-odstotni met za dve točki.
Krka je praktično vseh 40 minut nadzorovala potek dogodkov na parketu. Gostje, ki so lani oblikovali vrh razpredelnice in so danes doživeli že drugi poraz v regionalnem tekmovanju, so bili vseskozi v podrejen položaju.

Jani Kosi je dodal 20 točk ob metu 6:11 za dve točki in 2:3 za tri, 14 pa jih je dosegel Andrej Stavrov (met 5:8).

Krka bo prihodnjo nedeljo gostovala pri Megi, naslednja domača tekma v ligi Aba pa jo čaka 17. oktobra proti Zadru.