Košarka

Khris Middleton do štiridesetice, Milwaukee do druge zmage

V finalu končnice NBA je izid v zmagah po štirih tekmah izenačen. Peta tekma v nedeljo v Phoenixu.
Khris Middleton (levo) je polnil koš Phoenixa in bil najzaslužnejši za Milwaukeejevo zmago ter za izenačenje v zmagah na 2:2 v finalu NBA. FOTO: Jeff Hanisch/Usa Today Sports
G. N., STA
15. 7. 2021 | 07:30
15. 7. 2021 | 07:32
1:24
Milwaukee je dobil drugo zaporedno tekmo velikega finala lige NBA proti Phoenixu ter izid v seriji na štiri zmage izenačili na 2:2. Tokrat so domači košarkarji zmagali s 109:103.

Pri domačih se je izkazal Khris Middleton s 40 točkami. Prvi zvezdnik Milwaukeeja Giannis Antetokounmpo je dodal 26 točk, 14 skokov in osem podaj.

Pri Phoenixu je Devin Booker ustavil pri 42 točkah. Chris Paul ni imel svojega večera, tekmo je končal z desetimi točkami (met 5:13) in petimi izgubljenimi žogami.

Giannis Antetokounmpo (34) in Deandre Ayton (22) sta bila hude bitke pod košema. FOTO: Jeff Hanisch/Usa Today Sports

Phoenix je pred zadnjo četrtino vodil z 82:76, a je kmalu po začetku zadnjega dela igre Booker naredil peto osebno napako, zaradi česar je potem pet minut presedel na klopi.

Bucks so do prvega vodstva v zadnjem delu igre (97:95) prišli nekaj več kot tri minute pred koncem, da je zmaga ostala doma pa je poskrbel Middleton.

Finalna serija se seli nazaj v Phoenix, kjer bo peta tekma v noči na nedeljo po slovenskem času.