Šesta zmaga Cedevite Olimpije v ligi ABA.
Codi Miller-McIntyre in soigralci ostajajo na vrhu regionalne lige. FOTO: ABA
16. 11. 2019 | 22:23
1:57
Ljubljana – V šestem nastopu v ligi ABA so košarkarji Cedevite Olimpije iztržili šesto zmago in potisnili FMP iz kroga vodilnih, v katerem ostaja Budućnost, ki je v goste prekosila Igokeo s 83:72. Naloga Ljubljančanov ni bila preprosta, saj je moštvo iz Železnika pokazalo obilo mero vztrajnosti in se vrnilo v igro vsakič, ko je zaostajo z desetimi točkami razlike.

Do dveh točk so so stožiški košarkarji prišli po solidni igri, ki je sicer imela svoja nihanja, predvsem pa z moštveno predstavo. V ključnih trenutkih tekme jo je začinil najboljši posameznik na parketu in prvi strelec dvoboja Codi Miller-McInytre (21 točk, met za dve točki 8:11 in 7 asistenc).

Ob obetavni prednosti vedno popustili

Cedevita Olimpija bila lahko rešila vprašanje zmagovalca že pred zadnjimi minutami, vendar kar nekajkrat ni znala zadržati lepe prednosti. Do prve je prišla v prvem polčasu z delnim rezultatom 12:1 (40:33), v nadaljevanju pa je vodila z 51:41, 73:63 in v 33. minuti z 79:69. Tudi prednosti 87:81 dve minuti pred koncem ji ni zadostovalo za mirno končnico. Beograjčani so se približali na 87:85, a je najprej Mikael Hopkins visoko skočil pod tekmečevim obročem in zadel, nato pa je dva koša dosegel še Miller-McIntyre  za končnih 93:88.