Košarka

Fenerbahče zmrznil v Moskvi

V 17. kolu košarkarske evrolige hud domači poraz strelsko nerazpoloženega Žalgirisa
Melih Mahmutoglu (desno) je bil presenetljivo najučinkovitejši mož Fenerbahčeja. FOTO: euroleague.net
G. N.
8. 1. 2019 | 23:30
2:57
Moskovski Himki je presenetljivo končal Fenerbahčejev niz dvanajstih zmag v evroligi. V razburljivi tekmi je po podaljšku padla četa trenerja Željka Obradovića, ki je tako končala tudi lov za najboljšim nizom petnajstih zmag moskovskega CSKA.

Domači junak je bil Stefan Marković, ki je 13 točkam dodal še 7 skokov, pri gostih pa je slabšo strelsko formo najvidnejših zvezdnikov zapolnil Melih Mahmutoglu z 18 točkami. Podvig Himkija je bil še toliko večji, ker je igral brez še vedno poškodovanega najboljšega igralca  Alekseja Šveda.

V Kaunasu je Žalgiris drago plačal svojo čvrsto obrambno igro, ki jo neguje Šarunas Jasikevičius. Njegovi varovanci so vso moč porabili v obrambi, v napadu pa od enajstih igralcev, ki so igrali in se vpisali med strelce, niti eden ni dosegel več kot 8 točk.

Zmagovalca je odločil tudi podaljšek v Pireju, medtem ko je Real z minimalnih statističnim deležem Klemna Prepeliča zmagal španski derbi v Las Plamasu.

Izidi 17. kola

HIMKI : FENERBAHČE 84:78 – po podaljšku

(Marković 13, Bost in Gill po 12; Mahmutoglu 18, Vesely 17)

ŽALGIRIS : EFES 58:79
(Davies 8, Walton in Wolters po 7; Moerman 23 , Dunston 13, Beaubois 12)

OLYMPIACOS : BASKONIA VITORIA 91:87 – po podaljšku
(Leday 23, Papanikolaou 22, Printezis 19; Vildoza 19, Huertas in Poirier po 17)

GRAN CANARIA : REAL MADRID 67:75
(Oliver in Baez po 12; Llul 16, Fernandez 10, Randolph 10 in 2 skoka v 17 minutah, Prepelič 1 skok v 4 minutah

danes:

DARUŠAFAKA – CSKA MOSKVA

PANATHINAIKOS – BAYERN MÜNCHEN

MACCABI – BUDUĆNOST PODGORICA

ARMANI OLIMPIA – BARCELONA

Vrstni red:
Fenerbahče 15:2, Real M. 14:3, CSKA 12:4, Efes in Olympiacos po 11:6, Barcelona 9:7, Olimpia Milan in Bayern po 8:8, Panathinaikos 7:9, Baskonia, Žalgiris in Himki po 7:10, Gran Canaria 6:11, Maccabi 5:11, Budućnost 3:13, Darušafaka 2:14.