Pozdravljeni!

Košarka

Dončić se je vrnil v odlični formi

Slovenski zvezdnik Luka Dončić se je po dveh tekmah premora zaradi poškodbe oziroma bolezni zmagovito vrnil na parket. Zmagal tudi Miami z Goranom Dragićem.
Luka Dončić ni izgubil forme med prisilnim premorom. FOTO: David Berding/USA Today Sports
P. Z., STA
30. 3. 2021 | 07:51
30. 3. 2021 | 10:11
4:24
Luka Dončić je po dveh tekmah z Dallas Mavericks gostoval pri Oklahoma City Thunderju in s 25 točkami popeljal Teksašane do zmage s 127:106. Po šestih porazih v nizu je zmagala tudi ekipa Miami Heat Gorana Dragića.

V Oklahoma Cityju je Latvijec Kristaps Porzingis, ki se je v ekipo vrnil po tekmi premora, k zmagi Dallasa dodal 20 točk in devet skokov, Tim Hardaway ml. pa 19 točk.

Jarred Vanderbilt je ukradel Dončiću žogo. FOTO: David Berding/USA Today Sports

Zmage se je po šestih zaporednih porazih veselil tudi Miami, ki je premagal New York Knicks z 98:88. Dragić, ki je tokrat tekmo začel v začetni peterki, je v 24 minutah zbral štiri točke, pet skokov in dve podaji. Najbolj se je izkazal Jimmy Butler s 27 točkami.

»Drugi polčas smo odigrali dobro. Pokazali smo, na kakšni ravni lahko igramo. Z disciplino v igri smo prišli do zmage,« je po tekmi dejal trener Rick Carlisle, njegovi varovanci so drugi del tekme dobili za 13 točk in se veselili zmage po dveh zaporednih porazih. Košarkarji Dallasa se zdaj selijo v Boston, kjer jih v sredo čaka tekma s Kelti.

Dragić je zaigral prvič po petih tekmah premora zaradi bolečin v hrbtu in še ni bil na pravi ravni, četudi je trener vročice Erik Spoelstra pohvalil njegov napredek. »Dobro se je počutil. Lahko je opravil trening v celoti in danes ogrevanje. Je pripravljen,« je o slovenskem zvezdniku vročice dejal Spoelstra.

Trojna dvojčka Westbrooka in Hardna

Medtem pa sta sinoči s trojnima dvojčkoma blestela Washingtonov Russell Westbrook in Brooklynov James Harden.
Westbrook je popeljal Wizards do domače zmage nad Indiana Pacers s 132:124, potem ko je za 16. trojni dvojček v dresu Washingtona dosegel 35 točk, kar 21 podaj ter 14 skokov. To je bil prvi trojni dvojček v zgodovini lige NBA z vsaj 35 točkami in 20 ali več skoki/podajami. Pred njim je to uspelo le Magicu Johnsonu in Oscarju Robinsonu. Harden pa je dosegel 38 točk, 13 podaj in 11 skokov.