Pozdravljeni!

Košarka

Dallas kljub slabši predstavi Dončića do zmage v Minnesoti

Košarkarji Dallasa so na gostovanju zmagali s 128:108. Luka Dončić je dosegel 15 točk, štiri skoke in štiri asistence. Trojka Čančarja v Torontu.
Luka Dončić ni imel svojega večera, a je Dallas kljub temu visoko zmagal. FOTO: David Berding/Usa Today Sports
25. 3. 2021 | 05:50
25. 3. 2021 | 06:05
4:28
Dallas Mavericks niso imeli težav na gostovanju pri najslabši ekipi lige Minnesoti, kjer so kljub manj opaznemu Luki Dončiću zmagali z 20 točkami razlike (128:108).

Zvezdnik Dallasa tokrat ni imel svojega večera, v 27 minutah je zadel le 6 izmed 16 metov iz igre in prispeval 15 točk, 4 skoke in 4 asistence, imel pa je tudi 4 izgubljene žoge.

A gostje so vseeno prišli do visoke zmage. Blestel je Kristaps Porzingis z 29 točkami, Tim Hardaway jih je prispeval 21, vidni vlogi pa sta imela tudi Jalen Brunson in Dwight Powell, ki sta s klopi dosegla po 16 točk.

»Če želimo takšna ekipa, kot si zamišljamo, da smo lahko, moramo zmagati na takšnih tekmah. Lahko se zgodi karkoli, a na takšnih tekmah ne smemo zgubiti,« je dejal prvi strelec tekme Porzingis.

Dallas v drugem polčasu odločil tekmo

Minnesota, ki je v tej sezoni dobila le 10 tekem, je v prvem polčasu povzročala veliko problemov Dallasu. Tekmo je začela z nizom 16:3, gostje pa so kljub strelskemu mrku Dončića do konca četrtino zaključili z zaostankom treh točk (30:33).

Dallas je v drugi četrtini ujel tekmeca, to se je zgodilo slabe štiri minute pred koncem, ko je Hardaway zadel za vodstvo z 48:46, medtem ko je na prvi koš Dončića bilo treba čakati na zadnji dve minuti četrtine. Slovenski as je polčas sklenil s 5 točkami, njegova ekipa pa je vodila s 56:55.

Gostje iz Dallasa so nato po glavnem odmoru zagospodarili na igrišču, zrežirali so niz 16:3 in si priigrali dvomestno prednost (75:65), pred zadnjo četrtino pa so imeli že 15 točk naskoka (88:73).

V zadnji četrtini je Dončiću le malce stekla igra, dosegel je osem zaporednih točk za vodstvo s 111:88, nato pa je prejel tehnično napako, zato ga je njegov trener Rick Carlisle dobre štiri minute pred koncem poklical na klop. Dallas je tekmo mirno pripeljal h koncu in se zavoljo poraza San Antonia povzpel na sedmo mesto Zahoda.

Trojka Čančarja ob porazu

Denver je na gostujoči tekmi v Tampi, kjer domače tekme igra Toronto, visoko izgubil s 111:135.

Pri Torontu si bili zelo razpoloženi Pascal Siakam s 27 točkami, OG Anunoby s 23 točkami in Norman Powell​ z 22 točkami, pri Denverju pa sta Nikola Jokić in Jamal Murray dosegla po 20 točk.

Na parket je prišel tudi Vlatko Čančar in v 7 minutah zadel edini met za tri točke, imel pa je tudi asistenco in ukradeno žogo.

Brooklyn brez zvezdnikov visoko izgubil

Na sporedu je bil tudi obračun med najboljšo ekipo Zahoda Utahom in drugo najboljšo ekipo Vzhoda Brooklynom.

Pri Utahu so izkoristili odsotnost zvezdnikov Kevina DurantaJamesa Hardena in Kyrieja Irvinga ter zmagali s 30 točkami razlike (118:88).

Pri zmagovalcih je bil prvi strelec Donovan Mitchell s 27 točkami, Mike Conley in Bojan Bogdanović sta jih prispevala po 18.

Rezultati lige NBA
Minnesota Timberwolves : Dallas Mavericks 108:128 (Edwards 29, Towns 22; Porzingis 29, Hardaway 21, Dončić 15 točk, 4 skoki in 4 asistence v 27 minutah)
Toronto Raptors : Denver Nuggets 135:111 (Siakam 27, Anunoby 23; Jokić in Murray po 20, Čančar 3 točke, asistenca in ukradena žoga v 7 minutah)
Indiana Pacers : Detroit Pistons 116:121
Chicago Bulls : Cleveland Cavaliers 94:103
Houston Rockets : Charlotte Hornets 97:1222
Oklahoma City Thunder : Memphis Grizzlies 107:116
Orlando Magic : Phoenix Suns 112:111
San Antonio Spurs : Los Angeles Clippers 101:134
Sacramento Kings : Atlanta Hawks 110:108
Utah Jazz : Brooklyn Nets 118:88