Košarka

Chicago in Goran Dragić sta se predstavila

V prvi pripravljalni tekmi za sezono 2022/23 so košarkarji iz Chicaga izgubili z New Orleansom. Ljubljančan je dosegel 2 točki v 13 minutah.
Za Gorana Dragića in Chicago so bili Jose Alvarado in drugi košarkarji  New Orleansa premočni v prvi pripravljalni tekmi za novo sezono lige NBA. FOTO: Kamil Krzaczynski /Usa Today Sports
G. N., STA
5. 10. 2022 | 07:53
1:40

Eden od junakov slovenske košarkarske reprezentance Goran Dragić, ki bo v novi sezoni lige NBA nosil dres moštva Chicagas, je priprave za sezono 2022/23 začel s porazom. Košarkarji iz Chicaga so namreč doma gostili New Orleans, ki je zmagal s 129:125.

Dragić je odigral 13 minut uvodne pripravljalne tekme bikov, v tem času pa je v statistiko vpisal dve točki – zadel je enega od štirih metov iz igre –, eno podajo in eno ukradeno žogo, izgubil pa je tri žoge. Naredil je tudi eno osebno napako.

Dan prej je priprave na novo sezono začel Vlatko Čančar in s svojim moštvom Denver na prvi tekmi klonil proti Oklahomi s 101:112.

V noči na četrtek po srednjeevropskem času bo na parket stopil tudi prvi zvezdnik Dallasa Luka Dončić, ki ga skupaj z ekipo čaka gostovanje v Tulsi.

Anketa direktorjev klubov v ligi NBA je razkrila, da je 23-letni Slovenec v svoji peti sezoni prvi favorit za nagrado najkoristnejšega igralca lige.