Pozdravljeni!

Košarka

Cedevita Olimpija v Črni gori pozitivno, Krka doma negativno

Ljubljančani proti Mornarju vpisali prvo zmago v novi sezoni lige ABA, Novomeščani izgubili z novincem Spartakom.
Olimpijin Derek Ogbeide je tudi zabijal. FOTO: Liga Aba
Š. R., STA
5. 10. 2024 | 19:58
5. 10. 2024 | 23:41
2:48

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 3. kolu lige ABA premagali Mornar z 92:82 (25:23, 46:43, 73:61). Ljubljanski igralci so vpisali prvo zmago v regionalni ligi, in sicer na gostovanju v Črni gori. S tem so potrdili dobro pripravljenost na začetku sezone, ki so jo unovčili tudi z dvema zmagama v uvodnih dveh nastopih v evropskem pokalu.

Cedevita Olimpija je odločilno razliko za dve točki naredila v tretji četrtini, ko je z delnim izidom 17:0 prišla do prednosti 71:57. Prvi strelec ljubljanske zasedbe je bil Derek Ogbeide s 17 točkami (met 7:9), 16 jih je zbral kapetan Jaka Blažič (trojke 3:6), 14 jih je dodal Devin Robinson, 12 pa Dewayne Stewart (trojke 2:3). Devante Jones se je izkazal s 14 podajami.

V prihajajočem tednu bodo Ljubljančani v torek gostovali v Ankari, konec tedna pa se bodo v Tivoliju pomerili s Splitom.

Strelski mrk

Košarkarji Krke pa so v 3. kolu lige ABA izgubili s Spartakom s 87:89 (20:15, 48:39, 75:63). Tako tudi po tretjem nastopu ostajajo brez zmage v jadranski ligi. Pred domačimi gledalci so katastrofalno odigrali končnico tekme proti Spartaku in novincu v regionalnem tekmovanju ter prvaku lige ABA 2 v pretekli sezoni podarili zmago.

Tayler Persons (z žogo) je bil najboljši domači strelec. FOTO: liga ABA

Novomeščani so imeli praktično vseh 40 minut niti igre v svojih rokah. V 36. minuti so vodili s 87:76 in kazalo je, da bosta v tretjem kolu prvič slavili obe slovenski moštvi. A zgodil se je popoln strelski mrk. Krka do konca tekme ni več dosegla koša, saj so hoteli posamezniki sami reševati potapljajočo se barko, na drugi strani pa je Rasir Bolton (28 točk) skoraj sam naredil delni izid 13:0 in Spartaku prinesel zgodovinsko prvo zmago v ligi ABA.

Zasedba Dejana Jakare je imela v zadnjem napadu še možnost za izenačenje ali zmago, vendar se Tayler Persons (16 točk, 9 podaj) ni odločil za met na koš. Povrh vsega si je že v prvi četrtini gleženj zvil eden ključnih igralcev pri Krki Miha Cerkvenik, ki nato ni več stopil na parket.

Krka bo tekmo 4. kola igrala že v sredo, 9. oktobra. V Zagrebu se bo srečala s Cibono.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.