Košarka

Cedevita Olimpija slavi 21. zvezdico

Košarkarji Cedevite Olimpije so tudi na tretji tekmi finala premagali Helios, tokrat z 91:78 in osvojili nov naslov državnih prvakov.
Alen Omić je bil z 20 točkami prvi strelec novopečenih prvakov. Foto Cedevita Olimpija
N. Gr., STA
29. 5. 2024 | 21:53
29. 5. 2024 | 21:56
1:36

Košarkarji Cedevite Olimpije so stari in novi slovenski državni prvaki. V tretji finalni tekmi so še tretjič premagali Kansai Helios, tokrat v gosteh z 91:78 (37:14, 60:34, 71:47). Za ljubljansko ekipo je današnji naslov 21. v obdobju samostojne države. Obenem so Ljubljančani tretjič zaporedoma osvojili vse tri domače lovorike - superpokal, pokal Spar in ligo Nova KBM.

Ljubljančani so prvi tekmi finala proti Kansaiju Heliosu dobili s sedmimi točkami razlike (94:87 in 80:73), obe pa sta bili odločeni v zadnjih minutah. Danes so bili precej bolj prepričljivi, že v prvem polčasu pobegnili na +30 in visoko prednost brez težav zadržali do konca, čeprav so Domžalčani ob koncu poraz močno omilili.

Najboljša pri prvakih sta bila Alen Omić (20 točk, 11 skokov) in Dewayne Stewart (17 točk), pri Domžalčanih pa Lenart Sirc (23).

Domžalčani so sedmič igrali v finalu državnega prvenstva, tretjič zaporedoma, ostajajo pa pri dveh končnih zmagah iz let 2007 in 2016.