Drugi športi

Zupinova zlata, Horvatova srebrna

Slovenski atletinji na stopničkah na 400 m ovire oziroma 800 m v romunski Craiovi.
Agata Zupin je postala balkanska prvakinja na 400 m ovire. FOTO: Tadej Regent
Š. R., STA
18. 6. 2022 | 22:25
2:03

Agata Zupin je prvi dan balkanskega prvenstva v atletiki, ki poteka v romunski Craiovi, osvojila zlato medaljo na 400 m ovire (57,05 sekunde). Anita Horvat je bila druga na 800 m (2:02,05), četrta na tej razdalji pa Jerneja Smonkar (2:03,55). »Vesela sem zaradi uvrstitve, za boljši izid pa bom morala narediti nekaj tehničnih izboljšav. Pri prehodu na osmo oviro izgubljam hitrost, z večjo bi imela boljše prehode devete in desete ovire,« je nastop strnila Zupinova. Pred Horvatovo je bila le Romunka Claudia Mihaela Bobocea (2:01,84). »Dobro je bilo, tudi spremembo med 400 in 600, kjer mi je na prejšnjih tekmah največ zmanjkalo, sem dobro opravila. Imela pa sem taktično napako, ko me je Turkinja zaprla in sem jo lahko prehitela šele na ravnini. Potem časa nisem več mogla nadomestiti. A sem zadovoljna, drugi tek v času 2:02 v štirih dnevih sem imela,« je povedala Horvatova.

Rok Ferlan je bil peti na 400 m (46,41), Lovro Mesec Košir pa 10. (47,04). Eva Pepelnak je bila šesta v troskoku (13,53 m), sedma pa Hana Urankar v metu diska (50,94 m). Nino Celec je bil osmi v skoku v daljino (7,51 m), Dino Šubašič pa 13. (7,34 m). Matevž Šuštaršič je bil osmi v finalu na 100 m (10,72). Sandro Jeršin Tomassini je zasedel deveto, predzadnje mesto v skoku v višino (2,00 m), Tilen Ovniček pa je na 15. mestu izpadel v kvalifikacija na 100 m (10,99). Prvenstvo se bo končalo v nedeljo zvečer.