Žagar v Pragi daleč od polfinala, zmaga Kolodzieju

Na vrhu SP sta po treh dirkah s po 40 točkami Dudek in Madsen.
Matej Žagar FOTO: Jože Suhadolnik
STA
15. 6. 2019 | 21:28
1:34
Slovenski speedwayist Matej Žagar je na tretji postaji sezone svetovnega prvenstva v Pragi tretjič ostal brez polfinalnih bojev. V rednem delu je zbral le štiri točke in končal na 14. mestu. Zmagal je Poljak Janusz Kolodziej.

Žagar je na svojem jubilejnem 100. nastopu med elitno konkurenco v seriji Grand Prix upal na dober rezultat in morda prvi letošnji polfinale, toda na koncu je bil razočaran.

V nobeni od voženj Žagar ni zmagal, enkrat je bil drugi, dvakrat tretji, dvakrat pa ostal brez točk na zadnjem mestu, tako da je bil s štirimi točkami daleč od želenega polfinala.

V finalu je Kolodziej dosegel prvo zmago v karieri, premagal je Danca Leona Madsna in rojaka Patryka Dudka.
Na dirki v Pragi na startu ni bilo svetovnega prvaka Britanca Taia Woffindna, ki se je prejšnji teden huje poškodoval na dirki poljskega prvenstva in bo okreval vsaj en mesec.

Na vrhu SP sta po treh dirkah s po 40 točkami Dudek in Madsen, tretji je s 36 zmagovalec dirke v Krškem Poljak Bartosz Zmarzlik, ki je tokrat ostal brez polfinala. Žagar je zbral 17 točk in je 12.

Sezona na najvišji ravni se bo nadaljevala 6. julija v švedskem Hallstaviku.