PREMIUM   D+   |   Drugi športi

Z Ukrajincema deseti, z Rusoma še korak višje

Slovenska moška reprezentanca na šahovski olimpijadi v Budimpešti dosegla svojo najboljšo uvrstitev na tovrstnih tekmovanjih, deveto mesto.
Slovenska šahovska reprezentanca (od leve): Anton Demčenko, selektor Matjaž Mikac, Matic Lavrenčič, kapetan Matej Šebenik, Jan Šubelj in Vladimir Fedosejev. FOTO: Črt Piksi
23. 9. 2024 | 20:07
23. 9. 2024 | 20:11
4:37

V nadaljevanju preberite:

Indija v kriketu vedno gladko premaga Slovenijo, v zadnjem krogu šahovske olimpijade v Budimpešti jo je na 64 poljih s 3,5:0,5. Indijski (vele)mojstri so na koncu skupno zmagali, spomnimo, Indija je v kriketu in šahu velesila, Slovenija, ki je bila tudi v boju za odličje, je zasedla 9. mesto, slovenske šahistke so bile 38. Deveto mesto je najvišja slovenska uvrstitev na šahovski olimpijadi, prej je bilo 10. mesto, ko sta bila v ekipi dva naturalizirana Ukrajinca Aleksander Beljavski in Adrian Mihaljčišin, v madžarskem glavnem mestu sta za deskama s slovensko zastavo na mizi šahirala Rusa Vladimir Fedosejev in Anton Demčenko. Obširneje v članku.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.