Drugi športi

Verstappen lovi Schumacherja in Vettla

Red Bullov zvezdnik bi lahko na nedeljski dirki za veliko nagrado ZDA izenačil rekord nemških šampionov v formuli 1.
Max Verstappen lahko dirka povsem sproščeno. FOTO: Erich Schlegel/USA TODAY Sports
21. 10. 2022 | 23:44
22. 10. 2022 | 00:07
2:13

Nizozemski dirkaški šampion Max Verstappen, ki si je že na prejšnji dirki v Suzuki zagotovil drugi zaporedni naslov svetovnega prvaka v formuli 1, bi lahko na nedeljski preizkušnji v Austinu (s štartom ob 21. uri po srednjeevropskem času) izenačil rekord, kar zadeva število prvih mest v eni sezoni. Na veliki nagradi Japonske je pred dvema tednoma slavil že dvanajsto letošnjo zmago.

Več (13) sta jih v eni sezoni nanizala zgolj Nemca Michael Schumacher (leta 2004) in Sebastian Vettel (2013), Z novim podvigom bi Verstappen na veliki nagradi ZDA ubil dve muhi na en mah: ob rekordu bi namreč Red Bullu predčasno zagotovil tudi konstruktorsko lovoriko. Za avstrijsko moštvo bi bil to prvi ekipni naslov svetovnih prvakov po sezoni 2013.

image_alt
Jos Verstappen sina vzgajal s trdo roko, v strogosti celo pretiraval

Carlos Sainz je bila najhitrejši na uvodnem prostem treningu v Austinu. FOTO: Jerome Miron/Usa Today Sports

»To je moj naslednji cilj. Zagotovo bom naredil vse, kar je v moji moči, da bomo domov prinesli tudi konstruktorsko lovoriko,« je poudaril 25-letni Nizozemec, ki je na uvodnem prostem treningu v Austinu osvojil drugo mesto. Za najhitrejšim Špancem Carlosom Sainzem mlajšim (Ferrari) je zaostal za 0,224 sekunde. Tretji je bil Lewis Hamilton (Mercedes, + 0,475).