Drugi športi

Slovenski rekord popravil za tri stotinke

Matic Ian Guček z državnim rekordom v finalu teka na 400 m ovire, Anita Horvat s petim časom v polfinalu na 800 m na EP v atletiki v Rimu.
Matic Ian Guček (levo) se je spet izkazal. FOTO: Aleksandra Szmigiel/Reuters
Š. R., STA
10. 6. 2024 | 13:34
10. 6. 2024 | 13:36
1:33

Slovenski rekorder Matic Ian Guček je četrti dan 26. evropskega prvenstva v atletiki, ki poteka v Rimu, v tretji skupini polfinala na 400 m ovire zasedel tretje mesto in se z novim slovenskim rekordom 48,34 sekunde uvrstil v finale v torek ob 21.05. Državni rekord je popravil za tri stotinke sekunde. Anita Horvat se je na 800 m s petim časom skupno uvrstila v polfinale, ki bo v torek ob 10.10.

Hrovatova, druga na lanskem dvoranskem EP v Istanbulu, je tekla v tretji skupini in zasedla četrto mesto z 2:00,73 minute.

Slovenska rekorderka v metu kopja Martina Ratej je bila s 56,34 m in izidom sezone deveta v skupini A in ne bo nastopila v torkovem finalu. Najboljša dvanajsterica finalistk je bila znana po skupni B, po kateri je Ratejeva zasedla končno 16. mesto.