Drugi športi

Proti komu je Luka Dončić dosegel strelski rekord v slovenskem dresu?

V tokratnem kvizu preizkus znanja iz nogometa, tenisa in košarke.
Luka Dončić je že pri 18 letih blestel v slovenski reprezentanci in osvojil zlato kolajno na EP. FOTO: Jussi Nukari/AFP
29. 5. 2021 | 06:00
2:24

1. Drevišnji finale lige prvakov med Chelseajem in Manchester Cityjem bo prikoval ljubitelje nogometa pred televizijske ekrane, 13. junija pa bo minilo 65 let, odkar sta se Real Madrid in Reims premierno pomerila za krono. S 4:3 je zmagala španska zasedba legendarnega Alfreda di Stefana, ki je bil edini tujec v obeh enajstericah. Katera metropola je gostila finale?
  • A) Rim
  • B) Pariz
  • C) Amsterdam
2. Nedeljski začetek glavnega dela OP Francije v tenisu bo v Sloveniji obudil spomin na podvig Mime Jaušovec, ki je premagala Romunko Florenti Mihai v pariškem finalu 1977. V moški konkurenci je bila pot precej bolj trnova in šele leta 2010 si je prvi Slovenec priigral vstopnico za 1. krog Roland-Garrosa z vstopom med najboljših 100 igralcev sveta. Kdo je prebil led?
  • A) Blaž Kavčič
  • B) Gregor Žemlja
  • C) Luka Gregorc
3. Med stopnjevanjem vročice v končnici lige NBA in vrhunskimi predstavami Luke Dončića se navijači slovenske košarkarske reprezentance veselijo dneva, ko bo Dallasov zvezdnik vnovič oblekel državni dres. Doslej je nastopil le na devetih uradnih tekmah na nepozabnem eurobasketu 2017 in igral s povprečjem 14,3 točke. Največ jih je na eni tekmi dosegel 27, proti komu?