Pozdravljeni!

PREMIUM   D+   |   Drugi športi

Prado iz mivke dela gradove, Tim Gajser za njim

Slovenski as v tretji dirki SP na Sardiniji ponovno moral priznati boljšo dnevno formo svetovnega prvaka.
Tim Gajser je tudi na sardinijski mivki zasedel drugo mesto. FOTO: Honda Racing
7. 4. 2024 | 21:06
7. 4. 2024 | 21:35
4:48

V nadaljevanju preberite:

Tim Gajser je zelo dobro začel letošnjo sezono svetovnega prvenstva v motokrosu v razredu MXGP. Na treh dirkah (Argentina, Španija, Sardinija) je skupno osvojil dve drugi mesti in eno tretje, vsakokrat je 27-letnega slovenskega štirikratnega svetovnega prvaka v elitnem razredu, ima še krono v MX2 iz sezone 2015, prehitel aktualni globalni šampion, Španec Jorge Prado. Tako je bilo tudi na VN Sardinije v Rioli Sardu na progi Le Dune (v prevodu sipine), kjer Tim Gajser pozimi veliko trenira, februarja pa je tam zmagal tudi na dveh pripravljalnih dirkah odprtega italijanskega prvenstva. Prado, triindvajsetletni Galicijec iz Luga, v letih 2018 in '19 je bil svetovni prvak v razredu MX2, lani v MXGP, ima na vsaki dirki nos spredaj, Gajser ga lovi, a na koncu kot drugouvrščeni prečka ciljno črto.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.