Drugi športi

Po Petru Kauzerju na najvišjo stopničko tudi Luka Božič

Slovenski kanuist je zmagovalec današnje tekme svetovnega pokala na Vltavi, Benjamin Savšek šesti
Luka Božič si je hitro opomogel po evropskem prvenstvu, na katerem  je zasedel 18. mesto.FOTO: Nina Jelenc/KZS
Š. R., STA
12. 6. 2022 | 13:12
12. 6. 2022 | 13:13
1:19

Po sobotnem zmagoslavju Petra Kauzerja med kajakaši je na uvodni tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v Pragi zablestel še Luka Božič. Na finalni preizkušnji kanuistov si je pokoril vse tekmece, potem ko je bil v polfinalu sedmi. Drugo mesto je osvojil Francoz Nicolas Geston z zaostankom 0,96 sekunde, tretje Čeh Lukaš Rohan (+2,13).

Olimpijski prvak Benjamin Savšek je tekmovanje na Vltavi končal na šestem mestu z dvema kazenskima sekundama (+4,21), v današnjem polfinalu pa je bil drugi. Boljši je bil le Slovak Marko Mirgorodsky, ki je v finalu prav tako pokvaril uvrstitev in je bil sedmi. Tretji slovenski kanuist v polfinalu Anže Berčič je tekmo končal na 17. mestu.

Edina slovenska predstavnica v polfinalu kanuistk Eva Alina Hočevar je bila 13.