
Neomejen dostop | že od 14,99€
Najboljša slovenska golfistka, dvakratna olimpijka Pia Babnik zaseda 11. mesto (-3) po dveh dneh turnirja evropske serije (LET) na igrišču Coffs Harbour Golf Club na obali Novega Južnega Walesa med Sydneyjem in Brisbaneom.
V soboto je članica GK Trnovo sicer začela skromno, z dvema bogeyjema (udarec nad parom luknje), toda potem je našla prave občutke in ujela šampionski ritem. Ob parih je nanizala še šest brdijev (udarec pod parom luknje) in skupno igrala štiri udarce pod parom igrišča, s čimer je močno napredovala, zato lahko ambiciozno pričakuje finalno rundo.
V petek, prvi dan turnirja je 21-letna Ljubljančanka odigrala udarec nad parom igrišča (71), potem ko je zabeležila tri brdije, dva bogeyja in en dvojni bogey.
Po dveh dneh presenetljivo vodi Avstralka Sarah Kemp (-11), ki se je šele vrnila na tekmovanja po sedmih mesecih odsotnosti zaradi zloma noga. Drugo mesto si delita Belgijka Manon de Roey in Valižanka Darcey Harry (obe -8), sledita pa Tajka Cholcheva Wongras in Švedinja Moa Folke (obe -7).
Komentarji