Drugi športi

Mišmaševa daleč zadaj

Maruša Mišmaš je bila na finalu diamantne lige v Zürichu enajsta na 3000 m zapreke.
Maruša Mišmaš je precej zaostala za tekmicami. FOTO: Reuters
P. Z., STA
29. 8. 2019 | 21:23
29. 8. 2019 | 21:29
1:21
Maruša Mišmaš je na svojem prvem finalu atletske diamantne lige v Zürichu, kjer je bila edina slovenska predstavnica, v teku na 3000 m zapreke zasedla 11. mesto (9:53,49).

Zmagala je svetovna rekorderka Beatrice Chepkoech iz Kenije (9:01,71). Luka Janežič je v teku na 400 m končal na skupno desetem mestu (11 točk) in mu je le točka manjkala za preboj v finale.

Točke sta od slovenskih predstavnikov dobili še, po dve, Martina Ratej, ki je bila 13. v seštevku meta kopja, in na 18. mestu Anita Horvat na 400 m.

Mišmaševa, ki že ima normo za letošnje svetovno prvenstvo v Dohi, se je na najprestižnejši miting sezone uvrstila kot 12. tekmovalka po točkah in na tem mestu tekla tudi med nastopom. Po odstopu dveh tekmovalk je končala na zadnjem, 11. mestu, več kot 20 sekund za tekmico pred njo.