Španski motociklistični velemojster je ostal neporažen v Austinu pred nedeljsko VN Amerik.
Marc Marquez je v Austinu še ugnal vse tekmece. FOTO: Reuters
13. 4. 2019 | 22:13
13. 4. 2019 | 22:25
1:29
Španec Marc Marquez (Honda) je zmagovalec kvalifikacij tretje letošnje dirke svetovnega prvenstva. V Austinu je vodilni v skupnem seštevku elitnega razreda motogp ugnal Italijana Valentina Rossija (Yamaha), tretji pa je bil Britanec Cal Crutchlow (Honda LCR).

Marquez je kvalifikacije dobil s precej majhno razliko, saj je Rossi zaostal le 273 tisočink sekunde. V drugo štartno vrsto so se uvrstili Avstralec Jack Miller (Ducati Pramac), Španec Pol Espargaro (KTM) in njegov rojak Maverick Viñales (Yamaha).

Španski as bo imel tako v nedeljo priložnost za sedmo zaporedno zmago na tem prizorišču, s katero bi povečal svojo prednost v skupni razpredelnici. Pred tretjo postajo SP je na prvem mestu s 45 točkami, Italijan Andrea Dovizioso (Ducati), ki se danes ni uvrstil v odločilni del kvalifikacij, je drugi z 41 točkami, tretji pa Rossi z 31.

Dirka v elitnem razredu motogp bo v nedeljo ob 21. uri po slovenskem času.