Tokrat v našem kvizu preizkus znanja iz zgodovine NK Maribor, SP v košarki in slovenskega plavanja.
Jasmin Handanović je v letih velikih uspehov blestel v vratih Maribora. FOTO: Jure Eržen/Delo
8. 8. 2023 | 07:00
2:19

1. V pisanem tednu boja treh slovenskih klubov za nadaljevanje sezone na evropski nogometni sceni spomin uhaja k številnim podobnim dnevom v preteklosti. Eden takšnih je bil pred natanko 10 leti v Mariboru, ko je 12.000 gledalcev v razprodanem Ljudskem ploskalo uvrstitvi vijoličnih v evropsko ligo. Gostitelji so remizirali z Apoelom iz Nikozije (0:0), vratar Jasmin Handanović je zaklenil domača vrata. Kdo pa je bil takrat trener mariborskega moštva?

• A) Darko Milanič
  • B) Ante Čačić
  • C) Krunoslav Jurčić

2. Četrt stoletja je naokrog od razpleta 13. svetovnega prvenstva v košarki. V Atenah je bilo napeto tudi v velikem finalu, v katerem se je zmage s 64:62 z najboljšim igralcem šampionata zmage Dejanom Bodirogo ter vodilnim strelcem finala Željkom Rebračo veselila reprezentanca tedanje ZRJ. Katero izbrano vrsto so takrat v sklepnem dvoboju prvenstva ugnali košarkarji selektorja Željka Obradovića?

• A) Rusijo
  • B) Litvo
  • C) ZDA

3. Pred 30 leti se je slovensko plavanje veselilo prve kolajne na velikem tekmovanju v dobi samostojnosti. V Sheffieldu jo je osvojil Igor Majcen, ki je že leto prej opozoril nase v olimpijski Barceloni. V kateri disciplini je takrat sredi britanskega otoka omenjeni plavalec osvojil bronasto kolajno in se nato ob koncu leta po izboru Društva športnih novinarjev Slovenije razveselil tudi 1. mesta na prireditvi Športnik leta?