Pozdravljeni!

Drugi športi

Jorgić prepričljivo prek druge ovire

Naš vodilni namiznoteniški igralec je v 2. kolu turnirja v Peruju ugnal francoskega tekmeca, v naslednjem nastopu se bo pomeril z Nemcem.
Hrastničan je imel za uvod v Peruju več dela proti Japoncu Jošijami kot nato proti Francozu Dorru.  FOTO: Wang Zhao/AFP
STA, Š. R.
24. 8. 2024 | 07:54
1:34

Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić je bil uspešen tudi v drugem krogu turnirja WTT contender v Limi z nagradnim skladom  72.000 evrov. V osmini finala je Slovenec, sicer drugi nosilec, s 3:1 premagal Francoza Estebana Dorra, 129. igralca sveta.

Potem ko je imel 26-letni Hrastničan v svojem prvem nastopu po olimpijskih igrah v Parizu težko delo, da je v uvodnem krogu zlomil odpor pet let mlajšega Japonca Rjoičija Jošijamo (3:2), je bil v osmini finala dvoboj proti Dorru precej bolj enostranski.

Jorgić, ki na svetovni lestvici zaseda 19. mesto, se bo v četrtfinalu pomeril z 21-letnim Nemcem Kayem Stumperjem, 159. igralcem s svetovne lestvice.

Mladi Stumper, v nemški bundesligi igra za prvaka Borussio Düsseldorf, je v osmini finala gladko, s 3:0, izločil Francoza Floriana Bourrassauda, 197. igralca na svetu.