Neomejen dostop | že od 9,99€
Eva Terčelj si je na evropskih igrah v Krakovu, ki za slalomiste na divjih vodah letos prvič štejejo kot evropsko prvenstvo, kot edina med slovenskimi kajakašicami in kajakaši priborila finalni nastop. V polfinalu je pokazala dobro veslanje in zabeležila peti čas, v finalu pa je dosegla enako uvrstitev.
»Peto mesto je lep rezultat. Seveda si želiš še več, a danes nisem bila tako blizu kolajni. Tudi če ne bi bilo dotika, ne bi bila med boljšimi. Vožnji sta bili korektni, a vseeno ne dovolj dobri za odličje. Me pa veseli, da sem se po težavah v kvalifikacijah uspela 'resetirati' in dobro pripraviti na naslednje vožnje. Dokazala sem, da sem zraven, sem zadovoljna,« je peto mesto kot uspeh ocenila ljubljanska kajakašica.
Med nastopom je naredila nekaj napak, kot sama pravi, bi morala biti v nekaterih kombinacijah bolj natančna. »Proga je zahtevna. Ne toliko tehnično, kakor zaradi dejstva, da moraš biti ves čas zbran zaradi velike možnosti dotika. Napake so bile, če bi hotela biti na zmagovalnem odru, bi morala nekatere kombinacije odpeljati bolj natančno, dotika pa se niti dobro ne spomnim, bil je zelo rahel,« je dejala Eva Terčelj in dodala, da bi si morala ogledati veslanje olimpijske in svetovne prvakinje Ricarde Funk, če bi hotela bolj natančno vedeti, kje je izgubljala čas.
Nemka je namreč pokazala fantastično predstavo in kljub dotiku povsem potolkla tekmice. Drugo mesto je osvojila Poljakinja Klaudia Zwolinska, bronasta pa je bila Čehinja Tereza Fišerova. Terčeljeva je za bronom zaostala več kot štiri sekunde. Preostali Slovenki sta izpadli v polfinalu. Eva Alina Hočevar je zasedla 15. mesto, Ajda Novak je s 50 kazenskimi sekundami premagala le dve tekmovalki, pristala je na 28. mestu.
Proga v Krakovu pa še naprej ostaja zakleta za slovenske kajakaše. Na njej nikoli ni bilo veliko uspehov, to pa se ni spremenilo niti na evropskem prvenstvu, ki poteka v okviru evropskih iger. Vsi trije so ostali brez finala, Peter Kauzer ga je zgrešil za las, zasedel je 11. mesto.
Občutki po kvalifikacijah ga sicer niso prevarali, v polfinalu je bil na progi hiter, zabeležil je tretji čas, a ga je pokopal dotik vratc, ki ga je potisnil na 11. mesto. Za desetim, s katerim bi si zagotovil finale, je zaostal le za 15 stotink sekunde.
I»z tega tekmovanja ne morem izvleči pozitivnih stvari. Nisem se uvrstil v finale, rajši bi bil 30. kot 11., za povrh samo 15 stotink za desetim. Trenutno mi gre vse na živce, ne morem drugega reči. Mogoče se mi je vrnilo, da sem kritiziral to progo, na kateri mi je v karieri uspela ena sama vožnja, le enkrat sem bil na stopničkah,« ni bil posebej razpoložen za pogovor nekdanji olimpijski podprvak, ki se je obremenjeval predvsem zaradi napake na 17. vratcih in dveh kazenskih sekund.
Kot zadnji ga je prehitel najhitrejši v kvalifikacijah Martin Dougoud. Švicar je bil spet najhitrejši na progi, zaradi dveh kazenskih sekund je zasedel tretje mesto, nato pa je v finalu zaostal le za branilcem naslova in aktualnim olimpijskim prvakom, Čehom Jirijem Prskavcem. Bronasto kolajno je osvojil olimpijski prvak iz Ria, Britanec Joseph Clarke.
Druga dva slovenska predstavnika, mlada in neizkušena, 16-letni Žiga Lin Hočevar ter Lan Tominc, sta zasedla 30. oziroma 32. mesto. Prvi si je prislužil štiri kazenske sekunde, drugi pa kar deset.
Ajda Novak se je v kajakaškem krosu, novi olimpijski disciplini, kot edina iz slovenske reprezentance uvrstila na nedeljsko glavno tekmo. V kronometru je dosegla 15. čas, 16 najboljših se je uvrstilo v izločilne boje oziroma četrtfinale. Eva Terčelj je bila 18., Eva Alina Hočevar pa 28. med 40 tekmovalkami. Pri moških je bil Tine Kancler 27., Peter Kauzer 30., Vid Kuder Marušič pa 45. med 52 tekmovalci.
Hvala, ker berete Delo že 65 let.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITEObstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji