Drugi športi

Carlsen osvojil še edino manjkajočo lovoriko

Norveški šampion je slavil zmago na šahovskem svetovnem pokalu v Bakuju.
Magnus Carlsen (levo) je bil v finalu boljši od Indijca Rameshbabuja Praggnanandhaaja. FOTO: Tofik Babayev/AFP
M. Š., STA
24. 8. 2023 | 17:39
1:18

Norveški šampion Magnus Carlsen je danes v Bakuju osvojil še svetovni pokal v šahu. To je bila zadnja med velikimi lovorikami, ki je nekdanjemu svetovnemu prvaku še manjkala v vitrinah. Končno zmago si je zagotovil v pospešeni partiji (25 minut + 10 sekund za potezo) z Indijcem Rameshbabujem Praggnanandhaajem.

Carlsen si je z lovoriko prislužil tudi glavno nagrado v višini 50.000 dolarjev (približno 46.000 evrov) ter se prebil na turnir kandidatov za izzivalca svetovnega prvaka. Poraženec se bo ob vstopnici za kandidatski turnir tolažil še s čekom za 35.000 ameriških »zelencev«.

Američan Fabiano Caruana je v dvoboju za tretje mesto premagal domačega velemojstra Nijata Abasova. Za svoje nastope sta prejela 25.000 oziroma 20.000 dolarjev nagrade. Skupaj je na svetovnem pokalu sodelovalo 206 šahistov.