Zvezdniki

Je neobičajno, da najboljši igralec turnirja ni član zmagovalne ekipe? Ni

Luka Modrić je že šesti zaporedni tovrsten primer. Zadnji MVP in še svetovni prvak obenem je bil Romario leta 1994.
Luka Modrić je prepričal najbolj med vsemi na prvenstvu. FOTO: Martin Meissner/AP
16. 7. 2018 | 15:03
16. 7. 2018 | 15:53
1:33
Moskva – Za najboljšega igralca včeraj končanega nogometnega svetovnega prvenstva v Rusiji so izbrali kapetana poražene finalistke Hrvaške Luko Modrića. Da laskave posamične lovorike ne prejme član šampionske reprezentance, ni na mundialih pravzaprav nič posebnega, to se je zgodilo že šestič zapovrstjo.

Nazadnje Romario

Nazadnje je trofejo za najboljšega iz zmagovalne ekipe osvojil Brazilec Romario na prvenstvu leta 1994 v ZDA, od takrat pa so praviloma, v petih od šestih izvedb, lovorike končale v vitrinah igralcev iz poraženega finalista. Letos torej Modrića, pred štirimi leti v Braziliji Argentinca Lionela Messija, leta 2006 v Nemčiji Francoza Zinedina Zidana ...

MVP iz četrtouvrščenega Urugvaja

Pred osmimi leti v Južni Afriki pa se je zgodilo celo, da je najboljši igralec turnirja postal (skupaj s še tremi igralci tudi najučnikovitejši mož na prvenstvu) Diego Forlan, čeprav njegov Urugvaj sploh ni posegel po zmagovalnem odru, temveč je obtičal tik pod njim. Nikdar prej niti pozneje se ni zgodilo kaj podobnega.