Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Sobotna priloga

Velika vojna

Vse težje si je predstavljati, kako se vojna lahko konča in kaj sploh pomeni zmaga ter kakšen bi bil mir.
V geopolitičnem smislu pomeni konflikt v Ukrajini vrnitev velikih vojn na mednarodno prizorišče.

 FOTO: Alexander Ermochenko/Reuters
V geopolitičnem smislu pomeni konflikt v Ukrajini vrnitev velikih vojn na mednarodno prizorišče.  FOTO: Alexander Ermochenko/Reuters
25. 2. 2023 | 05:00
9:21

V kolumni preberite:

Štiriindvajseti februar lani je bil uvod v novo stoletje. Rusija je napadla Ukrajino in čez noč so se podrle samoumevne predpostavke o miru v Evropi, odnosih z Rusijo po koncu hladne vojne in zmanjšanem pomenu Nata. Začela se je vojna, kakršne stara celina ni videla od druge svetovne vojne.

Konflikt v Ukrajini pomeni vračanje v pretekli svet, ko so imperiji nastajali z osvajanjem. Prepričanja, da so gospodarska, tehnološka in informacijska tekma za vpliv nadomestile vojaške spopade, vsaj tiste med velikimi silami, ki so vedno določali geopolitiko in tudi strukturo družb, ni več, piše italijanski ekspert za vojaško strategijo in geopolitiko Carlo Jean. In eno leto po začetku invazije si nihče ne zna predstavljati konca vojne. Mir je daleč. Ne glede na to, kako veliko je evropsko hrepenenje po miru, se vsi pripravljajo na dolg, še bolj intenziven, še nevarnejši vojaški spopad.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine