Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Sobotna priloga

Kam bo odletela ptica?

Kaj se zgodi, ko najbogatejši zemljan kupi zelo vplivno družabno platformo? Se vladavina bogatih že sveti na obzorju človeštva?
Kako si Musk predstavlja, da bo z nakupom Twitterja pomagal človeštvu in skupnemu dobremu, še ni čisto jasno. FOTO: Dado Ruvic/Reuters
Kako si Musk predstavlja, da bo z nakupom Twitterja pomagal človeštvu in skupnemu dobremu, še ni čisto jasno. FOTO: Dado Ruvic/Reuters
5. 11. 2022 | 05:00
14:28

V članku preberite:

Kako si Musk predstavlja, da bo z nakupom Twitterja pomagal človeštvu in skupnemu dobremu, še ni čisto jasno. Kako se bo obnašal do avtoritarnih držav, ki družbene medije cenzurirajo ali jih uporabljajo za dezinformacije? Med najhujšimi kršiteljicami sta Kitajska in Rusija, s katerima je Musk poslovno močno povezan – Tesla ima na Kitajskem veliko in uspešno tovarno ter velikanski trg, Rusija pa skriva pomembne surovine za proizvodnjo električnih avtomobilov, vključno z litijem, aluminijem in nikljem.

Opogumljen z dejstvom, da bo lastnik vplivne družabne platforme, se je zadnje čase s tviti vmešal tudi v zunanje politike držav. Predlagal je na primer, da bi se mir v Ukrajini lahko kmalu pokazal na obzorju, če bi ta Krim predala Rusiji, prav tako je imel laično mnenje o tem, kako preprečiti vojno za Tajvan. V vojno v Ukrajini pa je tako ali tako že vmešan, saj ji s satelitskim internetom starlink pomaga pri obrambi. Je Musk nekakšen dvojni agent, ki ima v vseh teh konfliktih le poslovne cilje? Ali pa je zgolj muhasti milijarder, ki na to, kaj izreče in kakšne posledice lahko povzročijo njegove besede, pazi še manj kot Kanye West oziroma Ye.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine