Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Sobotna priloga

Edino orodje proti galopu digitalne kulture je spomin na preteklost

Z besedo smo prehodili življenjsko pot Corrada Augiasa, italijanskega novinarja, intelektualca, uglednega avtorja in voditelja televizijskih oddaj o kulturi.
Corrado Augias. FOTO: Claudio Sforza
Corrado Augias. FOTO: Claudio Sforza
Jernej Šček
14. 8. 2021 | 06:00
15:31

V nadaljevanju preberite:


Svobodo tiska v skoraj vseh, a še vedno ne v vseh državah članicah Evropske unije zagotavlja že sama raznolikost časopisov in medijskih hiš. Ko zjutraj v trafiki naberem svoj kup časnikov, od skrajno desnih do skrajno levih, sem v devetih nebesih. Čeprav ne soglašam z mnenji ne enih ne drugih, sem zadovoljen, da obstajajo in da se imajo priložnost izražati v javnosti. Drugič pa se moramo soočiti z usodnim dejstvom, da tiskane izdaje časopisov čaka naglo izginotje. Pred dvajsetimi leti je bila naklada hišnega dnevnika La Repubblica 700 tisoč izvodov, danes dnevno natisnejo povprečnih 160 tisoč izvodov. Tako je tudi z dnevnikom Corriere della Sera, da ne govorimo o francoskih.

Med svojimi pogostimi bivanji v Parizu ugotavljam, kako so se dnevniki Le Figaro, Le Monde in Le Parisien skrčili na peščico listov kakor v drugem povojnem času! Vi tega ne veste, ker ste premladi, a v zgodnjih petdesetih letih so dnevniki izhajali na štirih straneh. V Italiji je nekoč obratovalo 32 tisoč kioskov, danes jih je le še polovica, 16 tisoč. Če podatke vzamemo resno na znanje, pridemo do sledečega zaključka: ali lahko spletni mediji ustrezno nadomestijo tiskane? Do določene mere že, a ne v celoti – prevelika škoda je v igri!

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine