Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Sobotna priloga

Človeška vzdržljivost med mitom in resničnostjo

Pri backyard ultra ni ključna hitrost, temveč dinamična vzdržljivost in prava taktika za premagovanje konkretne krožne proge.
Na prvem backyardu v Sloveniji sta v Stražunskem gozdu najdlje zdržala Aleš Frlic in Ivi Hrastovec. FOTO: Dušan Rauter
Na prvem backyardu v Sloveniji sta v Stražunskem gozdu najdlje zdržala Aleš Frlic in Ivi Hrastovec. FOTO: Dušan Rauter
Samo Rugelj
19. 10. 2024 | 05:00
23. 10. 2024 | 09:37
18:30

V nadaljevanju preberite:

Backyard ultra je globalna vzdržljivostna prireditev, pri kateri je samo ena stalnica: dolžina kroga, na katerem poteka tekma. Ta znaša natančno 6706 metrov, to pa je razdalja, ki si jo je pred dobrim desetletjem zamislil Američan Gary »Lazarus Lake« Cantrell, zdaj že kultni organizator nenavadnih tekaških prireditev, sicer pa upokojeni računovodja. Te dobre štiri milje, kolikor znaša 6706 metrov, je Lake izračunal tako, da je sto milj delil s 24, s tem pa je dobil razdaljo, ki jo mora vsako uro opraviti dolgoprogaš, da bi v enem dnevu, torej v 24 urah, premagal natanko sto milj, kar nanese malce manj kot 161 kilometrov.

Poudarek je na vsaki uri. Če tekmovalec posamičen krog naredi hitreje, si s tem ne nabere nobene zaloge. Lahko pohiti in je naokoli že v dobre pol ure, lahko je počasen in potrebuje samo nekaj minut manj od cele ure. V vsakem primeru pa morajo vsi počakati do nove polne ure in potem začeti znova. Če za krog potrebuje več kot eno uro, je tekma zanj končana.

 

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine