Bliža se konec leta in čas, ko se umirijo tudi spori in vojne po svetu; a prav v tem prazničnem času je javnost znova doseglo pismo, ki so ga podpisali »igralci in zaposleni v NK Olimpija« ter prek vira blizu samega kluba poslali v javnost.
Nogometaši Olimpije niso igrali s korono, zanikajo obtožbe iz kluba. FOTO: Leon Vidic
Da gre v resnici za pisanje iz kluba, je razvidno že iz dejstva, da se tako poskušajo obrniti na klubskega predsednika
Milana Mandarića, ki ga v pisanju še vedno naslavljajo z gospod. Mandarić je že nekaj let denarnica pa tudi motor ljubljanskega kluba, v katerem glavne igre potekajo v zakulisju, daleč od nogometne zelenice in bližje častni klubski loži.
Slabi rezultati jih motijo, vodstvo tudi
Glavno vlogo za klavrno razpoloženje med pisci slednji pripisujejo nekdanjemu reprezentantu
Mladenu Rudonji, ki zdaj kot športni direktor Olimpije drži škarje in platno v svojih rokah. V letu, ko so se zaradi korone (ponekod zelo konkretno) znižale plače tudi med nogometaši in osebjem klubov. Blagajne slednjih so še bolj usahle, in ker so poniknili marsikateri sponzor ter vsi prihodki od vstopnic in večina od stranskih dejavnosti klubov, bi kupec z globokim žepom prišel še kako prav Olimpiji in Mandariću, ki je že večkrat nakazal oziroma napovedal odhod, ko bo našel primernega kupca za klub.
Mandarića in Rudonjo vežejo tudi koprske zgodbe, ki so se na koncu sfižile. FOTO: Zdravko Primožič/fpa
Januarski posel z nemškimi poslovneži se je sfižil, ko bi bilo treba nakazati denar, zdaj razkrivajo razočarani zmaji: »V tistem trenutku je prevzem padel v vodo, kajti ljudje, ki so prišli iz Münchna z rednim avtobusnim prevozom in so si obroke kuhali v pisarnah na Dunajski 159, seveda niso bili kredibilni kupci,« izvemo za nazaj. Te naj bi v bližino kluba pripeljal Rudonja, ki pa je športni direktor Olimpije postal komaj maja. Sledili so dogodki, ki so šokirali navijače zeleno-belih: junija so zamenjali uspešnega trenerja Olimpije
Safeta Hadžića, julija pa je Olimpija v zadnjem kolu z novim, Rudonjevim trenerjem
Dinom Skenderjem izgubila naslov proti Celju: »Zmanjkal je en gol za naslov prvaka! Čeprav smo globoko v sebi vedeli, da si ga niti nismo zaslužili,« pišejo pisci.
Mladen Rudonja kot športni direktor Olimpije drži škarje in platno v svojih rokah.
Rudonja je v premoru med prvenstvoma spremenil ekipo, ki je začenjala tekme: »Zavedal se je, da več igralcev ko bo pripeljal, več provizij bo lahko dobil,« finančno motivacijo Rudonji očitajo ljudje, ki mu pozorno gledajo pod prste: »Postopoma so začeli prihajati novi igralci. O njihovi (ne)kakovosti ne bomo razpravljali.« Skupaj s Skenderjem sta zaplula med čermi in jesenski del najprej slabo začela, nato bolje nadaljevala, a sta očitno povzročila precej nezadovoljstva ne le med navijači Olimpije, ki se vse pogosteje zgražajo nad strateškimi odločitvami, ampak tudi med mladimi slovenskimi igralci, ki ne dočakajo priložnosti v svojem klubu: »Pripeljal nas je do tega, da mladi igralci pol leta pred iztekom pogodbe ne želijo podaljšati pogodbe. Razumljivo? Seveda! Kakšne obete pa imajo ti mladi fantje?«
Ozavestili bi Mandarića
Iz Olimpije so uradno zanikali očitke o nezadovoljstvu: »V klubu prevladuje delovno vzdušje,« so zatrdili. Odločno pa tudi zanikajo, da bi prišlo do kršitve pravil glede koronabolezni, s katero so se okužili posamezniki v ljubljanskem prvoligašu: »Klub je opravljal redna testiranja in brez izjem deloval v skladu s predpisi NIJZ,« odgovarjajo iz kluba na očitke, ki so jih dobili iz pisma. V njem namreč navajajo, da so nekateri igralci Olimpije preživeli celotno predpisano obdobje v karanteni: »Igralci, ki jih Skender potrebuje, pa so se vračali po par dnevih in po 7,8 dneva igrali tekmo!« So pa iz kluba potrdili, da je korono imel tudi predsednik Mandarić, ki je »dva tedna preživel v izolaciji, čeprav je imel relativno blage simptome bolezni«.
Toda bolj kot zaradi nogometa te dni marsikoga zanima, ali je bil 15. v mesecu plačan poldrugi milijon kupnine za Olimpijo na Mandarićev račun. Pisci o nakazilu in novih kupcih dvomijo, v klubu podatek skrivajo, saj da gre za poslovno skrivnost. Menijo, da je pisanje slabonamerno: »Menimo, da gre v tem primeru za nov poskus škodovanja klubu, kakršnih je bila Olimpija v preteklosti že nemalokrat deležna.« Pisci pa upajo, da bodo ozavestili »javnost in predsednika« ter se znebili Rudonje.
Ljudje ki so prišli iz Münchna z rednim avtobusnim prevozom in so si obroke kuhali v pisarnah na Dunajski 159, seveda niso bili kredibilni kupci.
A Turbo Rudi, kot so Rudonjo klicali v igralskih dneh, je prevejan lisjak, ki je svojo kariero odigral tudi v lokalni politiki. Ne nazadnje sta v Kopru Rudonja in Mandarić že sodelovala, na koncu so se odnosi sfižili tudi med Mandarićem ter družino tamkajšnjega bivšega župana
Borisa Popovića, težave so reševali na sodišču. Pisci lahko tako računajo, da bodo s Turbo Rudijem (in proti njemu) morali igrati tudi po prazničnih dneh, ko vsi skupaj gledajo v hrbet svojim štajerskim rivalom ter ugotavljajo, kaj (vse) je šlo za Ljubljančane narobe v 2020.
Komentarji