Neomejen dostop | že od 9,99€
Menedžerka in generalna direktorica ter partnerica v Boston Consulting Group Melanie Seier Larsen je bila rojena v Nemčiji takrat jugoslovanskima gasterbajterjema, zato je ponosna, da zdaj ona svetuje najboljšim nemškim podjetjem. »Naredila sem 360 stopinj in sklenila krog. To, da svetujem najboljšim nemškim in drugim svetovno znanim podjetjem, je velikanski uspeh, na katerega sem zelo ponosna«, pravi Melanie Seier Larsen.
Melanie ne secira mikrodetajlov in ovir, napak in težav, ampak veliko raje posel doživlja kot videoigrico, v kateri igralca k igri motivirajo vedno novi izzivi in prehajanja na vse višje ravni. »Ne ustavljam se,« pravi Melanie Seier Larsen. »Vselej me zanima, kaj bo sledilo, zato grem vsak dan naprej, višje in dlje.«
K temu je ne motivira niti želja po prepoznavnosti in slavi niti bogastvo, ampak močno notranje vodilo po pomoči. »Ko pomagam podjetjem ali državam, posredno pomagam vsem ljudem, saj si zaslužijo delovanje v zdravih podjetjih in življenje v blaginji.«
Melanie Seier Larsen vodi BCG v regiji jugovzhodne Evrope in ima več kot 20 let izkušenj na področju svetovanja pri upravljanju. Ukvarja se s temami o razvoju ljudi in organizacij, potrošniškem blagu in maloprodaji, njena strast pa sta področje enakosti spolov in vloga žensk v družbi. »Sram me je, ko vidim, kako naša družba nazaduje kljub zelo izobraženim in izjemnim ženskam. Puščamo jih v ozadju, namesto da bi jim dali krila. Še več: sram me je, da so v zadnjih letih ženske v slovenski družbi žrtve vse večjega nasilja, kar je še vedno tabu.«
Kot aktivna zagovornica večje vloge žensk v družbi in uravnotežene zastopanosti spolov na položajih odločanja ter članica nadzornega sveta W. I. N, največje svetovne organizacije, ki združuje izjemne voditeljice z različnih področij in kjer razpravljajo o enakosti in uravnoteženi zastopanosti spolov. Verjame, da bi bil svet z več spolne enakosti precej lepši in uspešnejši.
Melanie Seier Larsen je lucidna, profesionalna in brez dlake na jeziku. V podcastu Supermoč poda veliko pozivov in napotkov za boljšo kondicijo ne le podjetij, slovenske ekonomije, ampak tudi družbe na splošno. Pri tem izpostavi velikanski neizkoriščen prostor, ki še vedno čaka na večjo zastopanost in vlogo žensk v družbi. Naša gostja ne pozabi opozoriti, da je v slovenskem menedžmentu pogosto prisotna samovščenost: »Samovščečnost slovenskih liderjev je nevarna, saj jih nove generacije talentov ne bodo tolerirale. Mladim se bosta zdeli ta samovšečnost in aroganca nesmiselni, zato zanje ne bodo postali vzor, odšli bodo iz podjetja, iz Slovenije.«
Seveda pa ostro in brezkompromisno obsodi nasilje nad ženskami, ki je kot družbeni problem še vedno premalokrat naslovljeno in obravnavano. »Sram me je,« pravi Melanie Seier Larsen, »da je toliko nasilja v naši družbi, in veste, zame je moški, ki dvigne roko nad žensko, ne glede na njegov status, gmotno stanje, izobrazbo ali nagrade, popolna ničla!«
Toplo priporočam poslušanje pomenljive pripovedi naše gostje v podcastu Supermoč, ki poda odlično »diagnozo« duha časa v Sloveniji in zanj ponudi tudi »zdravilo«.
Hvala, ker berete Delo že 65 let.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITEObstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji