Razno

Ilka nasmejana: že na prvi tekmi tik pod odrom

Točke je osvojila tudi Maruša Ferk, ki sicer ne trenira več s slovensko reprezentanco.
Ilka Štuhec je odlično začela novo sezono. FOTO: Eric Gaillard, Reuters
Š. R.
18. 12. 2020 | 13:26
18. 12. 2020 | 13:43
1:59
Dolgo je čakala slovenska smukaška kraljica Ilka Štuhec na svojo prvo tekmo v tej sezoni. V Val d'Iserju, kjer je prejšnji teden z veliko zmago presenetil Martin Čater, je poskrbela za nov slovenski uspeh, saj je v smuku osvojila četrto mesto.

Tekmo, kjer je šokiral hud padec Avstrijke Nicole Schmidhofer, je dobila Švicarka Corinne Suter. Na drugo mesto se je zavihtela Italijanka Sofia Goggia, ki je za najhitrejšo zaostala zgolj 11 stotink sekunde. Mariborčanko je s tretjega mesta izrinila Američanka Breezy Johnson z 20 stotinkami zaostanka. Štuhčeva je za Suterjevo zaostala za 65 stotink sekunde.

Na tekmi je nastopila tudi Maruša Ferk, ki je s startno številko 52 zasedla 28. mesto (+2,44). Za Gorenjko, ki v tej sezoni ni več dobila mesta v slovenski reprezentanci in se je zato prisiljena pripravljati v lastni ekipi, so to prve smukaške točke v svetovnem pokalu v treh letih in devetih mesecih.

V Val Gardeni zmaga Kildeja

Moški so se danes pomerili v superveleslalomu v Val Gardeni. Zmagal je Norvežan Aleksander Aamodt Kilde, dobitnik velikega globusa v prejšnji zimi, na stopničke sta se uvrstila še Švicar Mauro Caviezel (0,12) in še en Norvežan Kjetil Jansrud (0,21).

Med Slovenci je najviše končal Boštjan Kline na 19. mestu (1,46), med dobitnike točk se je vpisal tudi Čater na 30. mestu (1,92). Miha Hrobat in Klemen Kosi sta ostala zunaj trideseterice.

Jutri bo na sporedu smuk na sloviti progi Saslog, ki bo prava preizkušnja za smukaške mojstre. Čater bo nastopil v majici vodilnega smukača.