Meta Hrovat v finalu ni nastopila. FOTO: Leonhard Foeger, Reuters
STA, T. V.
12. 12. 2020 | 13:41
12. 12. 2020 | 13:49
1:12
Marta Bassino je zmagovalka prvega od dveh veleslalomov za svetovni pokal alpskih smučark v Courchevelu v Franciji. Italijanka Bassinova, ki je dobila tudi uvodni veleslalom v Söldnu, je novo zmago dosegla z izjemno finalno vožnjo. Druga je bila Švedinja Sara Hector, Slovakinja Petra Vlhova je osvojila tretje mesto. Najboljša Slovenka je bila Ana Bucik 16.

Bucikova je v finalu pridobila dve mesti. Na prvi progi je bila 18. Možnost drugega nastopa si je privozila tudi Meta Hrovat. A v finalu ni nastopila zaradi prehudih bolečin v hrbtu, ki jih je staknila pri padcu na treningu.

Na startu prve vožnje so bile tri Slovenke. Tina Robnik je tudi na drugem veleslalomu sezone ostala brez točkovnega izkupička. Njen zaostanek 4,42 sekunde je bil prevelik za finale.

V Courchevelu bo v nedeljo na sporedu še en veleslalom.