Polet

Tretji dan v Roubaixu je bil poslastica

Za vrhunec tretjega dneva svetovnega prvenstva v dirkališčnem kolesarstvu je poskrbel neverjetni Američan Ashton Lambie.
 Ashton Lambie je poskrbel za srhljivko dneva v Roubaixu. FOTO: Christian Hartmann Reuters
23. 10. 2021 | 08:05
23. 10. 2021 | 09:21
2:48

V mavrične majice so se oblekli Benjamin Thomas, ki je zmagal na dirki za točke,Jeff Hoogland v kronometru na 1000 metrov, Katie Archibald je slavila na Omniumu, Hinze pa v ženskem šprintu. Ampak vrhunec dneva je bila zmaga Američana, svetovnega rekorderja v zasledovalni vožnji na 4000 metrov Ashtona Lambia, ki je v tej kraljevski velodromski disciplini za debelo sekundo ugnal Italijana Jonathana Milana. Tretje mesto je osvojil Filippo Ganna, ki je v boju za bron ugnal Švicarja Claudia Imhofa.

image_alt
Začelo se je svetovno prvenstvo v dirkališčnem kolesarstvu

image_alt
Junak drugega dneva svetovnega prvenstva je bil domačin Grondin

Ashton Lambie je dosegel čas 1.05.637. Spomnimo se, njegov svetovni rekord je 3:59.930, ki ga je dosegel na zaprtem velodromu v Aguascalientesu v Mehiki, letos 18. avgusta. Lambie se je v kolesarsko zgodovino vpisal kot prvi kolesar, ki mu je uspelo 4 kilometre prekolesariti v manj kot štirih minutah.

Nizozemec Jeffrey Hoogland pa je že drugič v karieri oblekel mavrično majico na 1000-metrskem kronometru. Bil je 1,3 sekunde hitrejši od Nicholasa Paula iz Trinidada in Tobaga, ki je s tem osvojil tudi prvo medaljo za to državo nasploh. Nekdanji svetovni prvak Nemec Joachim Eilers je bil tretji. Hoogland je 1000 metrov prevozil v 58.418.

Benjamin Thomas letošnji evropski prvak, je razveselil domačine Francoze, saj je po 17 letih osvojil medaljo na dirki za točke. Drugo mesto je dosegel Belgijec Kenny De Ketele, Nizozemec Vicent Hoppezak je bil tretji.  Vozili so 160 krogov (1 krog meri 250 metrov), imeli so 16 šprintov za točke.

image_alt
O, pista!

Britanka Katie Archibald je drugič osvojila naslov svetovne prvakinje v disciplini Omnium. Prvič ji je to uspelo v Hongkongu leta 2017. Najboljša je bila v disciplinah na končni cilj, tempu in dirki na izpadanje.

Emma Hinze, najboljša šprinterka na svetu. FOTO: Christian Hartmann Reuters

Belgijka Lotte Kopecky je zaostala za 18 točk in osvojila srebrno medaljo,  Italijanka, svetovna prvakinja v cestnem kolesarstvu Elisa Balsamo pa za 21 točk, kar je zadostovalo za bron.

Jeffrey Hoogland, nepremagljiv na 1000 metrov. FOTO: Denis Charlet Afp

Benjamin Thomas je bil najboljši v dirki za točke. FOTO: Denis Charlet Afp

Sotekmovalke iz Nemčije in Kanade so se pomerile v finalu ženskega šprinta. Aktualna svetovna prvakinja Nemka Emma Hinze, je ubranila naslov. V finalu je premagala rojakinjo Leo Sophie Friedrich. Olimpijska prvakinja Kanadčanka Kelsey Mitchell je v boju za bron premagala rojakinjo Lauriane Genest.

Ashton Lambie z zlato medaljo. FOTO: Denis Charlet Afp

Ashton Lambie. FOTO: Denis Charlet Afp