Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Svet

Za Erasmus+ prihodnje leto več kot tri milijarde evrov

To je kar 12 odstotkov več kot letos. Evropska komisija namerava v okviru programa Erasmus+ ponuditi 35.000 priložnosti izmenjave za afriške študente in osebje.
vreme za za 6. november
vreme za za 6. november
STA
5. 11. 2019 | 16:40
5. 11. 2019 | 16:40
4:09
Evropska komisija je danes objavila razpis za zbiranje predlogov za program Erasmus+ za leto 2020. Na voljo bo več kot tri milijarde evrov, kar je 12 odstotkov več kot letos.

Na razpis se lahko prijavi vsak javni ali zasebni subjekt, dejaven na področjih izobraževanja, usposabljanja, mladine in športa. Poleg tega se lahko prijavijo tudi skupine mladih, ki se ukvarjajo z mladinskim delom, vendar ne tvorijo mladinske organizacije. Komisija je skupaj z razpisom objavila tudi vodnik za prijavitelje, ki vsebuje podrobnejše informacije o priložnostih v okviru programa za naslednje leto, so objavili v Bruslju.


 

35 tisoč priložnosti izmenjave za afriške študente in osebje


Dodali so, da bo Evropska komisija v okviru omenjenega razpisa začela tudi drugo pilotno fazo pobude Evropske univerze, katere cilj je oblikovati 20 zvez evropskih univerz do leta 2024. Poleg tega namerava v okviru programa Erasmus+ ponuditi 35.000 priložnosti izmenjave za afriške študente in osebje.

Program Erasmus je v dobrih 30 letih omogočil študij, usposabljanje ali učenje v tujini več kot devetim milijonom študentov, članom osebja, učencem, vajencem in prostovoljcem ter je eden najbolj prepoznavnih in uspešnih programov EU. Sedanji program Erasmus+ s proračunom v višini 14,7 milijarde evrov se izvaja v obdobju 2014-2020. Evropska komisija za obdobje 2021-2027 predlaga dvakrat več sredstev za program, in sicer 30 milijard evrov.

Evropski komisar za izobraževanje, kulturo, mladino in šport Tibor Navracsics je v današnjem odzivu dejal, da je vesel, da EU v Erasmus+ vlaga več kot tri milijarde evrov. »To bo omogočilo mladim Evropejcem več priložnosti za študij ali usposabljanje v tujini ter jim pomagalo pri razvoju in oblikovanju evropske identitete. Pripomoglo bo tudi pri napredovanju pobude evropskih univerz s tem, ko bomo pokazali, da stalno vlagamo v evropski izobraževalni prostor. Ponosen sem, da visokošolske ustanove oblikujejo močna zavezništva, ki utirajo pot do jutrišnjih univerz v korist študentov, osebja in družbe v Evropi,« je dejal.

Evropska komisarka za zaposlovanje, socialne zadeve, spretnosti in mobilnost delovne sile Marianne Thyssen je dodala: »Nove možnosti financiranja programa Erasmus za sektor poklicnega izobraževanja in usposabljanja bodo okrepile izobraževanje in usposabljanje, pa tudi same sektorje, regije in države. Krepitev programa ErasmusPro bo ustvarila še tesnejše povezave in hkrati zagotovila več priložnosti za učence v poklicnem izobraževanju in usposabljanju.«

Sorodni članki

Hvala, ker berete Delo že 65 let.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine