Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Svet

Vse večja luknja v bruseljski blagajni

Predvsem države, ki so neto plačnice, si želijo racionalnejše potrošnje, ne pa izrazitega povečanja evropskega proračuna.
Iz bruseljske blagajne se največ denarja steka v kohezijo (pomoč manj razvitim regijam) in kmetijstvo. Foto Yves Herman/Reuters
Iz bruseljske blagajne se največ denarja steka v kohezijo (pomoč manj razvitim regijam) in kmetijstvo. Foto Yves Herman/Reuters
15. 7. 2023 | 06:00
15. 7. 2023 | 11:50
4:28

V nadaljevanju preberite:

Vojna v Ukrajini, višji stroški upravljanja migracij, mednarodna partnerstva, uskladitev plač uradništva z gibanjem cen, vlaganja v strateške tehnologije in zagotavljanje gospodarske konkurenčnosti stare celine so okoliščine, zaradi katerih si Bruselj želi povečati proračun do leta 2027.

Ko so ministri za evropske zadeve na začetku tedna v Bruslju razpravljali o tem, je bilo slišati predvsem številne kritike. Severne neto plačnice na čelu z Nemčijo bi raje dvakrat obrnile vsak evro. Ker v državah članicah že tako vse bolj zatiskajo pas in režejo postavke, Bruselj po tej logiki ne bi smel biti izjema. Slovenija kot neto prejemnica ima manj težav s povečevanjem proračuna EU.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine