Znani srbski poslovnež
Miroslav Mišković je dobil dve leti in šest mesecev zaporne kazni, zraven pa bo moral plačati še osem milijonov dinarjev kazni (67.771 evrov), ker je pomagal sinu
Marku Miškoviću pri utaji davkov v višini 320 milijonov dinarjev (2,7 milijona evrov).
Mlajši Mišković je dobil leto dni hišnega zapora, njegov oče pa je dobil višjo kazen, ker si je »zamislil kaznivo dejanje«, spodbujal sina in mu pomagal izogniti se plačilu davka od kapitalskih dobičkov.
Po navedbah tožilstva je Miroslav Mišković svojemu sinu svetoval, naj njegovo podjetje Mera Investment s sedežem na Nizozemskih Antilih pred tem kupljene delnice cestne družbe Niš prenese na podjetje Mera Invest s sedežem v Srbiji, nato pa jih proda družbi Nibens Corporation, tako da se pri transakciji izogne plačilu davkov.
V Ljubljani je zgradil hotel Intercontinental
Miroslav Mišković je sicer lastnik podjetja Delta, ki je v Ljubljani zgradilo hotel Intercontinental. Vrednost projekta so ocenili na dobrih 40 milijonov evrov, Intercontinental pa je najvišji in najdražji ter prvi petzvezdični hotel v mestu.
Zaradi sodnega postopka se Mišković marca 2015 v Ljubljani ni mogel udeležiti podpisa pogodbe z lastnikom zemljišča na Bavarskem dvoru Izetom Rastoderjem o gradnji hotela Intercontinental, prav tako mu sodišče dve leti in pol pozneje ni vrnilo potnega lista, da bi se udeležil slovesnega odprtja hotela.
Ker imajo v podjetju Delta s Slovenijo oziroma z Ljubljano dobre izkušnje, nameravajo po hotelu Intercontinental pri nas postaviti še en hotel. O lokaciji za zdaj še molčijo.
Za krivega je bil spoznan tudi lastnik družbe Nibens
Milo Đurašković, in sicer je dobil štiriletno zaporno kazen, plačati pa mora 3,5 milijona dinarjev (29.650 evrov) kazni zaradi utaje davkov ter oškodovanje družbe Fabrika maziva iz Kruševca. Poleg tega mora v srbski proračun vplačati znesek v višini okoli 142 milijonov dinarjev (1,2 milijona evrov).
Miškovića starejšega so aretirali konec leta 2012 in je v priporu prebil sedem mesecev, kot jamstvo, da bo prisostvoval sojenjem, pa mu je bilo naloženo plačilo najvišje varščine, kadarkoli izrečene v Srbiji, to je 12 milijonov dinarjev (101.656 evrov).
Komentarji