Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Slovenija

Šah je šport, umetnost in znanost

Laura Unuk, ki je marca osvojila drugi najvišji naziv v šahu – mednarodni šahovski mojster, pravi da vedno želi zmagovati, a je obenem na realnih tleh.
Umetnost je šah po njenem zato, ker se nikoli ne moreš vsega naučiti, saj je pri šahu možnih toliko potez, kot je atomov v vesolju. FOTO: Blaž Samec/Delo
Umetnost je šah po njenem zato, ker se nikoli ne moreš vsega naučiti, saj je pri šahu možnih toliko potez, kot je atomov v vesolju. FOTO: Blaž Samec/Delo
18. 7. 2021 | 06:00
15:14

V nadaljevanju preberite:


Beti Burger se je s šahistko Lauro Unuk, ki je ponosna, da je ena redkih žensk, ki zastopajo šah, pogovarjala o zmagah in o tem, kako v šahu in življenju nasploh sprejema poraze. Povedala je, da so jo ostre očetove besede spodbudile in motivirale, da je bila vedno boljša, in da v življenju še nikoli ni odigrala enake partije. 

»Ko enkrat tekmuješ, si vedno želiš zmagati, hrepeniš po zmagi,« je kmalu po prejemu drugega najvišjega naziva v intervjuju dejala kolegici Vesni Milek. In kako zmagovalka, kakršna je Laura Unuk, zna v življenju sprejemati poraze?

»To je spet odvisno od situacije – tako pri šahu kot v zasebnem življenju.« Če se v šahu znajde v situaciji, ko je dala vse od sebe, ni naredila nobene hude napake in jo je nasprotnik premagal, bo to sprejela – podobno tudi v zasebnem življenju sprejme tisto, na kar ne more vplivati, ker pač pride tako. Če pa naredi hudo napako, čeprav je pred tem igra potekala gladko, takšen poraz sprejme težje oziroma potrebuje čas, da se pogovori sama s sabo in predela napačne poteze. »Ob tovrstnih porazih vedno pride žalost: zafrknila sem, grozno, zakaj?!? Potrebujem vsaj dve uri, da sem sama s sabo in to predelam. Enako reagiram tudi v življenju.«

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Berite Delo 3 mesece za ceno enega.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine