Trebnje – V Zdravstvenem domu Trebnje so lani pediatrijo preselili v nov trakt, s tem pa so začeli posodabljanje te ustanove. Za nakup prostorov, njihovo urejanje in nakup opreme so porabili več kot 1,1 milijona evrov.
S tem so zagotovili boljše pogoje za skorajda vse dejavnosti, ki jih izvajajo. Za fizioterapijo so uredili večjo telovadnico za skupinske vadbe in za aparaturno fizioterapijo, prav tako pa imajo po novem pet prostorov za individualno obravnavo. Center za krepitev zdravja ima nove prostore za individualno obravnavo in psihologijo, kjer lahko organizirajo srečanja, delavnice in izobraževanja.
Prostor za individualno obvravnavo na fizioterapiji. FOTO: Matej R. Škof
Novi prostori so pomembni tudi za dispanzer za medicino dela, prometa in športa, ki ima novo zdravniško ordinacijo in prostor za meritve. Prenovili so tudi dve zobozdravstveni ordinaciji. Pod okriljem trebanjskega zdravstvenega doma delujeta tudi postaji na Mirni in v Mokronogu, ki so ju pred leti energetsko sanirali. Sedaj pa so v Mokronogu uredili sodobno opremljeno referenčno ambulanto in dovolj velike spremljevalne prostore za zaposlene.
Letos so za naložbe v ZD Trebnje namenili več kot milijon evrov. FOTO: Matej R. Škof
Nova pridobitev je tudi sanitetno vozilo za prevoz nenujnih, onkoloških in dializnih bolnikov ter novi prostori pri dvorani STIK, ki so jih kupili za nove predavalnice, vendar jih zdaj uporabljajo kot covid ambulanto.
Prenovljeni sta tudi dve zobozdravstveni ambulanti. FOTO: Matej R. Škof
Ministrstvo za zdravje je za naložbe v vrednosti 1,1 milijona evrov zagotovilo 170.000 evrov za sofinanciranje ureditve prostorov za Center za krepitev zdravja.
Novi prostori pri dvorani Stik, ki so trenutno namenjeni ambulanti za covid-19. FOTO: Matej R. Škof
Naložba v prostore je po mnenju mag.
Vere Rozman, direktorice ZD Trebnje, pomembna tako za paciente kot tudi na zaposlene: »Zavedamo se, da so potrebe po zdravstveni oskrbi v našem okolju velike in tudi s tovrstnimi naložbami – poleg strokovnega dela naših zaposlenih – ohranjamo kakovost ter povečujemo zadovoljstvo in uspešnost našega zavoda na širšem slovenskem območju.«
Z naložbo so zagotovili boljše pogoje skorajda vsem dejavnostim. FOTO: Matej R. Škof
Zdravstveni dom Trebnje skrbi za 34.000 opredeljenih pacientov, ki prihajajo tudi od drugod, ne le iz občin Trebnje, Mokronog - Trebelno, Šentrupert in Mirna.
Komentarji