Neomejen dostop | že od 9,99€
»Rešujemo življenja, izboljšujemo zdravje ljudi, zagotavljamo zaposlenost in ohranjamo delovanje gospodarstva,« je finančni minister Andrej Šircelj predstavil zakon o dodatnih ukrepih za preprečevanje širjenja, omilitev, obvladovanje, okrevanje in odpravo posledic covida-19 oziroma že deseti protikoronski paket (PKP10).
Opozicija se strinja, da je nekaj ukrepov v njem dobrodošlih, a vladi očita, da je tudi tokrat v zakonu cela vrsta podtaknjencev, pri katerih bi res težko našli neposredno povezavo z reševanjem epidemije, čemur naj bi bila namenjena interventna zakonodaja.
Čeprav je že na polemični seji odbora za finance minuli četrtek koalicija podprla amandmaje opozicije, da se v PKP10 črtajo vsi členi, s katerimi bi posegli v zakon o nalezljivih boleznih, in torej v predlogu ni bilo nobenih določil več, ki bi vladi dajala pravno podlago in pooblastila za ureditev zbiranja, opravljanja dela, prometa blaga ali izvajanja storitev z odloki, so poslance pred državnim zborom pričakali protestniki. Ti so v sicer že umaknjenih členih videli namere po uvedbi obveznega cepljenja in omejevanju svobode necepljenim.
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITEObstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji