Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Slovenija

Levica zaključuje predlog sporazuma o projektnem partnerstvu za podporo manjšinski vladi

Pogovori se bodo nadaljevali v začetku naslednjega tedna, sporazum pa bo stopil v veljavo ob pozitivni odločitvi članstva Levice na internem referendumu.
Svet Levice je v torek zavrnil vstop v vladno koalicijo, ki jo skuša oblikovati prvak LMŠ. FOTO: Voranc Vogel/Delo
Svet Levice je v torek zavrnil vstop v vladno koalicijo, ki jo skuša oblikovati prvak LMŠ. FOTO: Voranc Vogel/Delo
STA
3. 8. 2018 | 19:13
3. 8. 2018 | 19:17
2:21
Stranka Levica zaključuje predlog sporazuma o projektnem partnerstvu za podporo manjšinski vladi in ga bo danes zvečer posredovala LMŠ, SD, SMC, SAB in DeSUS, so potrdili v Levici. Pogovori se bodo nadaljevali v začetku naslednjega tedna, sporazum pa bo stopil v veljavo ob pozitivni odločitvi članstva Levice na internem referendumu.

Svet Levice je sicer v torek zavrnil vstop v vladno koalicijo, ki jo skuša oblikovati prvak LMŠ Marjan Šarec, menijo pa, da je osnutek koalicijske pogodbe, o kateri so se pogajali minule dni, dobra osnova za to, da Levica Šarčevo manjšinsko vlado podpre in z njo sklene sporazum o projektnem sodelovanju.

Po sredinem sestanku predstavnikov Levice s predstavniki LMŠ, SD, SMC, SAB in DeSUS so tako sporočili, da se bodo v prihodnje usklajevali o projektnem sodelovanju. Po mnenju predsednika LMŠ in pretendenta za mandatarja Marjana Šarca je manjšinska vlada s podporo Levice možna, če bo omenjena stranka ponudila sodelovanje, ki bo vzdržno. V nekaterih drugih strankah pa so do take ideje precej zadržani.

Po mnenju Marjana Šarca je manjšinska vlada s podporo Levice možna, če bo omenjena stranka ponudila sodelovanje, ki bo vzdržno. FOTO: Tomi Lombar/Delo
Po mnenju Marjana Šarca je manjšinska vlada s podporo Levice možna, če bo omenjena stranka ponudila sodelovanje, ki bo vzdržno. FOTO: Tomi Lombar/Delo


Če bo dogovor o sporazumu med strankami dosežen, bo ta stopil v veljavo ob pozitivni odločitvi članstva Levice na strankarskem referendumu, ki mora torej torkovo odločitev sveta stranke še potrditi. Notranji referendum, o katerem so člane obvestili v soboto, poteka v obliki tajnega elektronskega glasovanja. Glasovanje bo trajalo sedem dni in se bo končalo prihodnji teden v sredo opolnoči, rezultati pa bodo na voljo najpozneje v petek, 10. avgusta, so v četrtek napovedali v stranki.

Na ta dan, 10. avgusta, se sicer tudi zaključi drugi krog iskanja mandatarskega kandidata, v katerem lahko kandidata poleg predsednika republike Boruta Pahorja predlagajo tudi poslanci.

Hvala, ker berete Delo že 65 let.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine