»Nesporno dejstvo je, da sem od samega začetka nasprotoval vstopu v to koalicijo in opozarjal stranko in svoje kolege, da je ta poteza v resnici pogubna, ne samo za stranko in politiko, ki jo zagovarja SMC, ampak tudi za celo državo,« je dejal
Jani Möderndorfer in navedel, da sam zagovarja svoboščine, ki jih imamo zapisane v ustavi, človekove pravice in vladavino prava. In po njegovih besedah se je SMC od vsega tega oddaljila, zato iz nje izstopa.
Nadomestni poslanec Mira Cerarja je sicer nasprotoval vstopu SMC v vlado
Janeza Janše in ga tudi ni podprl kot mandatarja.
Gre za politika z dolgim stažem, ki je napovedal, da se je po tehtnem premisleku odločil, da se bo pridružil poslanski skupini LMŠ. O članstvu se bodo še pogovarjali. Na vprašanje, ali bi se mu lahko pridružil še kdo, je odgovoril, da ne ve, a da si nobena poslanska skupina ne želi prestopov, saj bi lahko sledil še kdo.
Sam je leta 2006 iz LDS prestopil v Listo Zorana Jankovića, kjer je bil član do leta 2011. Istega leta je bil izvoljen za poslanca Pozitivne Slovenije, ko se je tri leta kasneje razdelila na dva dela, je postal soustanovitelj stranke Zavezništva Alenke Bratušek in je bil na njihovi listi izvoljen tudi v državni zbor. Nato se je 2015 pridružil SMC.
Trn v peti SDS pa je bil Möderndorfer že z vodenjem preiskovalne komisije o ugotavljanju domnevnega pranja denarja v NKBM, domnevnega nezakonitega financiranja politične stranke SDS in domnevnega nezakonitega financiranja volilne kampanje SDS za predčasne volitve poslancev. Napovedal je, da bo zdaj ponovno kandidiral za predsednika komisije.
Tako predsednik stranke Zdravko Počivalšek kot poslanska skupina sta izrazila obžalovanje, da je Jani Möderndorfer izstopil iz poslanske skupine in stranke.
»Vedno smo ga in ga še vedno cenimo kot izvrstnega poslanca in sogovornika, od katerega si lahko vselej pričakoval poglobljena in politično osmišljena stališča. Njegova odločitev o prestopu v drugo poslansko skupino je legitimna. Še naprej ostajamo osredotočeni na delo poslanske skupine v koaliciji in izzive pred katerimi je Slovenija. Naša podpora prizadevanjem koalicije ostaja taka, kot je bila ob njenem nastanku,« so sporočili.
Koalicijske SDS, SMC, NSi in DeSUS imajo po njegovem odhodu 47 glasov. SMC ostaja z devetimi poslanci, LMŠ pa jih ima zdaj 14.
Komentarji