Koper – Višji sodniki v Kopru so potrdili odločitev sodnice, ki je v zadevi Marina iz spisa izločila več dokazov, ki so bili po njeni presoji pridobljeni nezakonito, so poročale
Primorske novice. Predsednica koprskega okrožnega sodišča
Samanta Nusdorfer je pojasnila, da ostaja Racman v priporu, kjer je, odkar so ga kanadski organi predali našim.
Kot je znano, je prvoobtoženi v tej zadevi
Sergej Racman, tožilstvo pa je zaradi suma zlorabe prostitucije spisalo 400 strani dolgo obtožnico zoper 18 ljudi. Ti naj bi bili povezani v zgodbi kluba Marina na Ajševici na Goriškem. Po vrnitvi v domovino je Racman sicer vložil ugovor na obtožnico, po kateri naj bi s soobtoženimi Jožetom Kojcem, Dejanom Šurbkom in Vesno Ternovec deloval v hudodelski združbi in izkoriščal prostitucijo. Nusdorferjeva je potrdila, da je zunajobravnavni senat o ugovorih zoper obtožnico že odločal in sklenil, da je treba preiskavo dopolniti z zaslišanjem obdolženca. Racmana je preiskovalni sodnik zaslišal že pred božičem.
Specializirano državno tožilstvo je sicer v tej zadevi pred kratkim vložilo neposredno obtožnico še proti dvema obdolženima. Gre za odvetnika iz Maribora, ki naj bi glavnim obtoženim v tej zadevi pomagala s pravnimi nasveti, kako prikriti nezakonito dejavnost. Njuno zaslišanje so zaradi epidemije covida-19 preložili na januar.
Po pisanju
Primorskih novic so odvetniki obtoženih na predobravnavnih narokih predlagali številne izločitve dokazov, ki naj bi jih policisti pridobili nezakonito. Nusdorferjeva je potrdila, da je višje sodišče v Kopru potrdilo sklep o izločitvi listin, ki ga je pred nekaj meseci sprejela okrožna sodnica
Tatjana Cvetičanin. Sodnica je nekaterim predlogom ugodila, drugim ne, nekatere dokaze pa je izločila po uradni dolžnosti.
Iskali in našli so ga prek Interpola.
Med drugim je izločila nekatere izjave, pred katerimi policisti osumljenim niso dali ustreznega pravnega pouka, čeprav naj bi jih že sumili zvodništva. Iz spisa je šel tudi del dokazov, ki so jih kriminalisti dobili pri hišni preiskavi v klubu Marina. Preiskali naj bi namreč tudi hotelske sobe deklet in garderobne omarice, na katere se odredba za hišno preiskavo ni nanašala. Nezakoniti so bili tudi izsledki prikritih preiskovalnih ukrepov, ki se nanašajo na telefonsko komunikacijo nekaterih obtoženih z odvetniki, ter številni dokazi, ki so jih policisti in kriminalisti zbirali s tajnim delovanjem proti trem Romunom, za kar niso imeli odredbe sodišča. Specializirano državno tožilstvo se je na izločitve pritožilo, a je senat višjih sodnikov pritožbo zavrnil.
Komentarji