
Neomejen dostop | že od 14,99€
Pobegli Asmir Sulejmanović, ki je v sredo pobegnil s služenja zaporne kazni, se je danes popoldan sam vrnil v Zavod za prestajanje kazni zapora (ZPKZ) Ljubljana, so nekaj pred 18. uro sporočili z Uprave RS za izvrševanje kazenskih sankcij.
»V zavodu bomo v nadaljevanju izvedli vse potrebne postopke, podan je bil tudi preklic odredbe za tiralico iskane osebe,« so še zapisali.
Ubil je nekdanjega policista pred njegovim domom na Ključevici.
Včeraj se je javnost ponovno srečala z njim zaradi novice o pobegu.
Imel je oceno nizko rizičnega zapornika, predvčerajšnjim je odhod na stranišče izkoristil za pobeg, čemur je sledila objava tiralice in naposled njegova vrnitev v zavod za prestajanje kazni.
Za uboj nekdanjega policista iz koristoljubja in kraje njegovega traktorja je prestajal kazen 16 let in dva meseca zapora. Preseneča, da je ZPKZ Ljubljana javnost o pobegu osebe, ki je že storila hudo kaznivo dejanje, obvestil šele dan zatem, ko se je zgodil.
Direktor ZPKZ Ljubljana Goran Narić je sicer včeraj navedel, da je v zaporu dosegel oceno manj rizičnega zapornika, a je naposled zaupanje zlorabil. V ljubljanski zapor na Povšetovi je prišel iz celjskega, in sicer sam, ocena pa mu je omogočila določene dejavnosti tudi izven zapora, tudi brez spremstva pravosodnih policistov.
V sredo je pobegnil z območja gradbišča v Dobrunjah, kjer je bil angažiran pri montaži lesenih klopi. Ocena nizko rizičnega zapornika mu je namreč omogočala zaposlitev v okviru javno gospodarskega zavoda, ki se nahaja izven zaprtega sistema zapora.
Delal je v mizarski delavnici, ob pobegu pa zlorabil zavodovo zaupanje. Narić je še navedel, da je prosil za odhod na stranišče, nakar se več ni vrnil na delovišče. Ko so po desetih minutah opravili pregled, so ugotovili, da ga ni več.
V preteklosti je bil obsojen za različna dejanja, upokojenega policista pa je ubil tako, da je s traktorjem zapeljal čez njegovo glavo in zgornji del trupa.
Komentarji