Maja Ipavec že dolga leta čaka na naslednika ali naslednico. Badminton je lahko zabaven, lušten ali pa neizmerno zahteven.
Galerija
Bilo je nekoč v Pekingu. FOTO: Matej Družnik/Delo
V nadaljevanju preberite:
Badmintonistke Maje Ipavec verjetno ne poznate, ko je udrihala po perjanici, se je udeleženka olimpijskih iger v Pekingu in Londonu pisala Tvrdy. Zdaj 37-letna mamica dveh hčerkic že dolga leta čaka na naslednika ali naslednico. Badminton je lahko zabaven, lušten ali pa neizmerno zahteven.
Med olimpijskimi igrami v Tokiu smo lahko spremljali tudi nekaj prenosov badmintonskih virtuoznosti. Brez slovenskih nastopov. Tako je že dolgo. Naša najuspešnejša badmintonistka doslej je 37-letna Ljubljančanka Maja Ipavec, na igriščih z loparjem v roki jo pomnimo kot Majo Tvrdy.
Nastopila je na igrah v Pekingu in Londonu 2008 in 2012, pred njo le še Maja Pohar leta 2000 v Sydneyju. Za uvrstitev na igre ni bilo državnih kvot, »uvrščenih je bilo 38 najboljših s svetovne lestvice, na lestvici je bilo 1500, 2000 tekmovalcev, je bilo res težko«. Olimpijsko sito se do zdaj ni spremenilo. A Azijci tudi v badmintonu, kot v namiznem tenisu, tako prednjačijo, da zasedejo približno 30 prostih mest, za osem se bori preostali svet.
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITE Obstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji