Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Nedelo

Besede spreminjajo svet

V knjigi, ki je bo vesel vsak ljubitelj zgodovine, je zbranih sto govorov, od katerih so mnogi postali del kolektivnega spomina človeštva.
Videonagovor ukrajinskega predsednika Volodimirja Zelenskega so tudi v japonskem parlamentu pozdravili s stoječimi ovacijami. FOTO: Behruz Mehri/AFP
Videonagovor ukrajinskega predsednika Volodimirja Zelenskega so tudi v japonskem parlamentu pozdravili s stoječimi ovacijami. FOTO: Behruz Mehri/AFP
27. 3. 2022 | 08:45
16:41

V nadaljevanju preberite:

Če je res, da je lahko pero močnejše od meča, je res tudi, da so besede lahko močnejše od topov. Zaradi besed se začen­jajo vojne, z njimi se vzbujajo čustva in napoveduje prihodnost. Posebno takrat, ko se besede povežejo v govor. Čeprav se danes veliko komunikacije opravlja, ne da bi se sogovorci sploh slišali, se pravi s pisanjem in branjem, je sposobnost govora še vedno izjemno pomembna. Ker smo ravno v času volilne kampanje: povsem nemogoče je, da bi izrazito slab govorec na primer zmagal na volitvah.

Pri Mladinski knjigi so pred kratkim izdali prevod knjige Moč besede, v kateri je škotski pisec Colin Salter, ki se pri svojem delu večinoma ukvarja z različnimi vidiki zgodovine, zbral »sto govorov, ki so vznemirili svet«, kakor je knjiga tudi podnaslov­ljena. Še zdaleč ne gre samo za zbirko govorov, saj Salter poleg objave besedil, nekaterih seveda skrajšanih, obdela tisto, kar je še bolj pomembno. Kontekst, v katerem so nastali.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine